Dwie najlepsze nowości zaliczyły bardzo dobry start, a pozostałe filmy odnotowały duże lub nawet ogromne spadki.

Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanym zwycięzcą został film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Ponad 258 tys. widzów budzi szacunek, jednak z drugiej strony jest to nieco słabszy wynik od tego, który odnotował Underdog równo rok temu (285 285 widzów). Jak podał we wtorek dystrybutor filmu, wraz ze świątecznym poniedziałkiem obejrzało go już 400 tys. widzów. Mimo tak dobrego startu mamy wątpliwości, czy uda mu się przekroczyć pułap miliona widzów. Film zbiera dosyć dobre oceny widzów, ale konkurencja ze strony innych polskich filmów może spowodować duże spadki. Wydaje się również, że duża część widzów pokrywa się z tymi chodzącymi na filmy Patryka Vegi, którzy zwykle lubią iść na film w premierowy weekend.

Ubiegłotygodniowy lider Skywalker. Odrodzenie zaliczył ogromny spadek, w porównaniu do poprzedniego weekendu ubyło mu bowiem 2/3 widzów. Po trzech tygodniach na jego koncie znajduje się o 330 tys. widzów mniej niż w przypadku Ostatniego Jedi (w analogicznym czasie). Końcowy wynik wyniesie prawdopodobnie ok. 1,7 mln widzów, co mu da siódme miejsce wśród filmów, które miały premierę w roku 2019.

Na miejscu trzecim największa niespodzianka weekendu, animacja Urwis, która przekroczyła w premierowy weekend granicę 100 tys. widzów. To wynik bardzo zbliżony do osiągniętego dwa lata temu o tej porze przez dużo bardziej oczekiwanego Fernando. Wytwórnia Storyoscopic jest znana w Polsce chyba tylko z animacji Książe Czaruś, którą w premierowy weekend w lipcu 2018 roku obejrzało 36 tys. widzów, a ogółem 283 tys.

Futro z misia straciło 42% widzów i zakończy pobyt w kinach nieznacznie powyżej granicy pół miliona widzów. Jest to jedyny film w zestawieniu, który obejrzało w ten weekend więcej widzów niż w dni powszednie. Z kolei Kraina lodu 2 dokonała tego, co od dłuższego czasu przepowiadaliśmy – awansowała na pierwsze miejsce najpopularniejszych filmów, które miały premierę w 2019 roku. TUTAJ aktualna lista najpopularniejszych filmów z 2019 roku. Wydaje się, że już niewiele się na niej zmieni.

Misiek i chiński skarb po ubiegłotygodniowym wzroście, tym razem zakończyło weekend z ogromnym 75-procentowym spadkiem. Wygląda na to, że Urwis miał duży wpływ na postawę tej produkcji. Tymczasem niespodziewanie poza pierwszą dziesiątkę wypadł film Jak poślubić milionera. Polska komedia romantyczna nie przekroczy jednak granicy miliona widzów w rozrachunku końcowym.

Trzy ostatnie filmy w zestawieniu dostały się do niego tylko ze względu na brak wyników produkcji dystrybuowanych przez UIP. Na podstawie przychodów podawanych przez stronę boxofficemojo.com wyliczyliśmy w przybliżeniu, że Jumanji mogło zgromadzić ok. 100 tys. widzów, Klątwa ok. 25-27 tys., a Koty ok. 20 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.