Na szczyście polskiego box office’u w miniony weekend znalazły się dwa filmy dystrybutora UIP. W związku z tym, że dokładne wyniki są nieznane, możemy tylko szacować, że Napoleon odnotował podczas drugiego weekendu nieznacznie lepszy rezultat niż Trolle 3 podczas swojego otwarcia. Oba tytuły mogły zgromadzić w okolicach 80-85 tys. widzów.

Film Ridleya Scotta odnotował prawdopodobnie nieco ponad 50-procenowy spadek i mógł przyciągnąć tym razem prawie 85 tys. widzów. Po pierwszych dziesięciu dniach na koncie tego tytułu mogło znajdować się ok. 360 tys. sprzedanych biletów. Porównując do poprzedniego filmu reżysera – Domu Gucci – wyniki po drugim weekendzie są zbliżone. Obraz z Lady Gagą w roli głównej zgromadził w tym samym czasie 353 771 widzów, jednak jego rezulat podczas drugiego weekendu był znacznie lepszy przy mniejszym spadku (111 525 widzów / -25%). Można więc oczekiwać, że ostateczny wynik Napoleona będzie niższy od rezultaty końcowego Domu Gucci (766 465 widzów). Obecny wynik daje póki co miejsce w pierwszej rzydziesce roku. Do niej trafiły także Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży, które przyciągnęły tym razem 41 064 widzów, a w sumie 343 269.

Tymczasem Trolle 3 wystartowały z poziomu nieco powyżej 80 tys. widzów. Przed tygodniem podobnie otwarcie odnotowało Życzenie Disneya (86 189 widzów), które tym razem przycignęło 52 645 osób i jest liderem oficjalnego zestawienia weekendowego. Po pierwszych pełnych dniach na koncie tego filmu znajduje się 178 016 sprzedanych biletów. Z kolei nowość DreamWorks Animation spisała się podobnie do części pierwszej, która w listopadzie 2016 roku wystartowała z wynikiem na poziomie 94 355 widzów. Tamten tytuł tracił widzów bardzo powoli i ostatecznie przeroczył pułap 800 tys..

Mocno trzyma się także polska komedia świąteczna, Uwierz w Mikołaja, którą podczas czwartego weekendu zobaczyło jeszcze prawie 50 tys. widzów (-20%, najmniejszy spadek w TOP10), a w sumie już 475 tys.. W tej chwili być może jest już powyżej pułap 500 tys.. Nie jest to jedyna polska propozycja o tematyce świątecznej, która była grana poczas minionego weekendu w kinach. W ramach pokazów przedpremierowych wyświetlana była Kicia Kocia pod choinkę, którą zobaczyło prawdopodobnie kilkanaście tysięcy widzów. Szykuje się mocne otwarcie podczas tego weekendu.

Oprócz trzeciej części przygód śpiewających trolli nowością była japońska Godzilla Minus One, którą zobaczyło prawie 7,5 tys. widzów. Tytuł ten był grany tylko w kinach sieci Multikino. Nie jest znany natomiast rezultat otwarcia koncertowego filmu Beyoncé. RENAISSANCE: A FILM BY BEYONCÉ mógł jednak odnotować podobne otwarcie. W oficjalnej pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch mniejszych nowości. Polski Uśmiech losu zainteresował nieco ponad 3,5 tys. widzów na 95 kopiach, natomiast włosko-francuski Koliber przyciągnął niespełna 3,1 tys. widzów na 54 kopiach.

Z innych newsów:

  • Chłopi zbliżyli się do pułapu 1,6 mln, a Psi Patrol: Wielki film do 1,3 mln. W tej chwili to kolejno czwarta i szósta najbardziej popularna premiera tego roku.

Źródło: boxoffice.pl, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.