Mimo pięknej pogody Zakonnica II była w stanie zgromadzić prawie 175 tys. widzów podczas swojego premierowego weekendu. To wynik zdecydowanie słabszy od otwarcia poprzednika (306 880 widzów), jednak nadal jeden z dziesięciu najlepszych trzydniowych otwarć w tym roku.

Piękna pogoda w pierwszych dwóch tygodniach września, szczególnie w poprzednim tygodniu, miała zdecydowanie negatywny wpływ na polski box office. Filmami, które zazwyczaj są najbardziej na nią odporne, to filmy grozy. W połączeniu z coraz dłuższymi i mimo wszystko chłodnymi wieczorami, jej wpływ na postawę drugiej Zakonnicy mógł być niewielki. Poza tym sporą część wszystkich widzów podczas premierowego (szacujemy ok. 20%) stanowiła widownia z piątkowych maratonów. Osiągnięty rezultat to:

  • drugie najlepsze otwarcie dla filmu z uniwersum Obecności,
  • trzecie najlepsze w historii otwarcie dla filmu grozy (za pierwszą Zakonnicą oraz To178 506 widzów),
  • czwarte najlepsze tegoroczne otwarcie bez uwzględniania filmów UIP,
  • ósme najlepsze tegoroczne otwarcie po uwzględnieniu filmów UIP:

Drugim najchętniej oglądanym tytułem minionego weekendu było najprawdopodobniej znów Bez litości 3: Ostatni rozdział. Film z Denzelem Washingtonem zobaczyło przypuszczalnie ok. 27 tys. widzów, a w sumie od premiery już ok. 90 tys.. Drugi w pierwszej dziesiątce tytuł dystrybuowany przez UIP – Oppenheimer – przyciągnął nieco ponad 20 tys. widzów, a w sumie już ponad 1,8 mln. Z kolei Gran Turismo dojechało podczas swojego czwartego weekendu prawdopodobnie do poziomu 150 tys. sprzedanych biletów.

Po bardzo udanym drugim weekendzie mocno wyhamował polski pociąg z psem na pokładzie. O psie, który jeździł koleją odnotowało ponad 50-procentowy spadek podcza trzeciego weekendu i zgromadziło 25 794 widzów. Pierwszy powakacyjny tydzień ogólnie był dość słaby dla tego filmu. Od poniedziałku do czwartku w kinach pojawiło się ok. 23 tys. osób. Szkoły nie zdążyły chyba jeszcze po prostu zorganizować wypadów do kina. Przed tygodniem sugerowaliśmy, że tytuł ten może ostatecznie wyprzedzić Heaven in Hell (431 490 widzów) i stać się najchętniej oglądanym polskim filmem w tym roku. Po trzecim weekendzie szanse na to zmalały jednak znacząco.

Nadal słabo spisują się dwa polskie filmy, które na ekrany trafiły 1 września. Raport Pileckiego zgromadził podczas drugiego weekendu 14 651 osób (-37%), a od premiery tylko 54 857 widzów, z kolei Ukrytą sieć zobaczyło tym razem 7 209 osób (-54%), co w sumie daje 32 653 widzów. Podczas minionego weekendu można było też złapać pokazy przedpremierowe nowości nadchodzącego weekendu. Teściów 2 zobaczyło tym razem ok. 13 tys. widzów, a sumie już ponad 30 tys.. Czekamy teraz na trzydniowe otwarcie. We wrześniu 2021 roku poprzednik wystartował z poziomu 63 863 sprzedanych biletów, a wraz z pokazami przedpremierowymi zobaczyło go wtedy 78 185 osób.

Jeszcze przed premierą na Disney+ (13 września) Między nami żywiołami zobaczyło 13 618 widzów. Po dziewiątym weekendzie wyświetlania na koncie tego filmu znajdowało się 889 187 sprzedanych biletów. Ostatecznie powinno się udać przekroczyć pułap 900 tys. widzów. Z kolei pułap 450 tys. sprzedanych biletów osiągnie inna animacja, Mavka i strażnicy lasu. Podczas szóstego weekendu ukrainski film animowany przyciągnął 7 225 widzów, a w sumie zobaczyło go 443 632 widzów.

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.