W ciągu czterech tygodni od ostatniej aktualizacji na liście pojawiło się osiem nowości. Najwyżej uplasował się „Krzysiu, Gdzie Jesteś?”, który mimo średniego startu niebawem przekroczy granicę pół miliona widzów. Jednak nie zmieni to faktu, że na świecie sprzedaje się słabo ($144M przy $75M budżetu) i zostanie, jeśli nie klapą, to sporym rozczarowaniem finansowym.

Kolejne nowości to dwa filmy opowiadające o lotnikach z dywizjonu 303. Co ciekawe wyżej już znajduje się polska produkcja, która jest grana dwa tygodnie krócej. Oba zapracują na solidne wyniki i choć teraz różnica między nimi jest niewielka, to na koniec wyświetlania będzie to przepaść frekwencyjna. „303. Bitwa o Anglię” nie dobije do 400 tys. sprzedanych biletów, tymczasem dolna granica dla „Dywizjonu 303” to conajmniej 700 tys.

Tom Cruise swoim poświęceniem zapracował na jeden z najlepszych wyników serii „Mission Impossible”. W tej chwili jest to już lepszy rezultat od części trzeciej o 88%, od czwartej o prawie 50% i od piątej o 18%. Choć i tak porównując to do wyników jakie ta seria wypracowuje na całym świecie, wypadamy przy tym blado. Szósta część jest w tej chwili na piątej pozycji największych hitów roku, a w Polsce na 27 miejscu.

„Zakonnica” o której już wiele pisałem, tylko dzięki swojemu weekendowi premierowemu jest już na 31 miejscu. Co Ciekawe jest to najwyżej sytuowana premiera Warnera w tym roku.  Jak wysoko może zawędrować ten horror? Ja obstawiam pozycję nr 10.

Dopiero na 41 pozycji są „Młodzi Tytani. Akcja”. Animacja ta nie spotkała się z tak ciepłym przyjęciem jak inne, oparte na serialach animowanych, żeby wspomnieć, „My Little Pony” – 328 tys., „Lego Ninjago” – 393 tys. czy w końcu „Pingwiny z Madagaskaru” – 1 mln 634 tys. Inna animacja „Jak Zostać Czarodziejem” dzięki dobrym dniom powszednim podczas wakacji zdołała również dostać się na listę. Są to jednak jej dolne rejony.

Ostatnia nowość to „Meg” z Jasonem Stathamem, która niespodziewanie została wielkim hitem na świecie, pomimo, że wieszczono jej klapę. W Polsce statusu przeboju nie uzyska. Jednak udało się temu tytułowi odnotować dość solidny wynik, ale po samym starcie można było spodziewać się lepszego rezultatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.