Według pierwszych szacunków Chinese Box Office film Roberta Rodrigueza zarobił w niedzielę $20,2 mln, a podczas całego premierowego weekendu $64,7 mln. To najlepszy wynik otwarcia wszech czasów dla filmu 20th Century Fox w Chinach.

To świetny wynik, który zdecydowanie przewyższa przedweekendowe prognozy mówiące o otwarciu na poziomie $40 mln. To także lepszy rezultat od tego, który osiągnął niecały rok temu „Ready Player One„: $61,7 mln. „Alita: Battle Angel” porównywana jest właśnie do filmu Stevena Spielberga, który ostatecznie w chińskich kinach zarobił $218,5 mln, stając się jednym z największych hollywoodzkich przebojów w historii. Nawet jeżeli nogi nowości będą słabsze niż w przypadku widowiska Warner Bros. (a można to określić chociażby po nieco słabszych ocenach, które „Alita: Battle Angel” otrzymuje od widzów), to i tak powinna ona zarobić w Chinach co najmniej $150 mln. Taki wynik poprawiłby wyraźnie sytuację tej kosztującej ponad $170 mln produkcji (wraz z kampanią reklamową wydano na nią w sumie ponad $270 mln). Po tym weekendzie na jej światowym koncie znajduje się $263,4 mln.

Tymczasem „The Wandering Earth„, czyli drugi najbardziej dochodowy film wszech czasów w chińskich kinach, zarobił podczas trzeciego pełnego weekendu wyświetlania ok. $35 mln, a w sumie dobił już do $650 mln. Miliarda więc nie będzie, jednak wynik powyżej $700 mln to ogromny sukces dla produkcji, na którą wydano zaledwie $50 mln. W tym tygodniu ogłoszono, że Netflix nabył prawa do dystrybucji tego filmu na większości światowych rynków, na których jest dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.