Japonia to najprawdopodobniej ostatni rynek, na którym film o Harley Quinn trafia do kin. Ze względu na epidemię koronawirusa, nie był on wyświetlany w chińskim kinach, które podczas globalnego startu Birds of Prey były nieczynne.
Jak podaje Forbes, podczas premierowego w Japonii produkcja Warner Bros. zarobiła niespełna $2,1 mln, co pozwoliło jej przekroczyć pułap $200 mln w światowych kinach. Przed weekendem na globalnym koncie Birds of Prey znajdowało się $199,2 mln. Osiągnięty w japońskich kinach wynika może nie robi wrażenia, jednak należy przyznać, że nie odbiega on od normy, jaką wyznaczyły poprzednie filmy DCEU: Shazam! wystartował tam z poziomu $1,5 mln zarabiając w sumie $6,4 mln, natomiast Aquaman wygenerował na otwarcie $2,9 mln, kończąc z wynikiem rzędu $14,8 mln.
Gdy Birds of Prey trafiło do kin w Ameryce i na innych rynkach, osiągnięte przez ten film wyniki uznano za rozczarowujące (globalne otwarcie na poziomie $81,1 mln). Wtedy pisaliśmy, że film ten może w rozrachunku końcowym nie przeskoczyć granicy $200 mln. Braliśmy wtedy pod uwagę prawdopodobny brak jakichkolwiek przychodów z chińskim kin. Choć nasza prognoza ostatecznie nie sprawdziła się, to warto zaznaczyć, że wspomniany wcześniej pułap zostanie przekroczony tylko nieznacznie ($205-210 mln) – chyba, że po otwarciu chińskich kin Birds of Prey będzie pokazywany w Państwie Środka. Szalejąca obecnie przede wszystkim w Europie i Stanach Zjednoczonych pandemia koronawirusa nie ma jednak wpływu na końcowy rezultat tego filmu, jako że jeszcze przed zamknięciem kin na tamtych rynkach (lub ograniczeniem ich funkcjonowania) nie był on już praktycznie wyświetlany i generował niewielkie przychody.
Birds of Prey zarobiło w amerykańskich kinach $84,2 mln, co oznacza najsłabszy rezultat pośród filmów DCEU. Podobnie jest na rynku zewnętrznym, gdzie przychody wynoszą na ten moment ok. $117,1 mln. Jak na film z kategorią wiekową R i budżetem rzędu $84,5 mln, nie są to tragiczne wyniki. Można jednak na pewno mówić o sporym rozczarowaniu finansowym. W nadrobieniu strat pomóc może przyspieszona premiera filmu na platformach VOD. W Ameryce film ten będzie dostępny na nich już od wtorku, czyli miesiąc wcześniej, niż pierwotnie planowano.
Bo mimo budżetu i przehajpowania, to naprawdę słaby film. Byłem na tym w kinie i żałowałem kasy na bilety.
Ja też nie jestem wielkim fanem.