Spin-off „Fast & Furious” wystartował w trakcie weekendu na 63 zagranicznych rynkach, z czego w 52 znalazł się na czele box office’u. I choć debiut wart był $120 mln, kwota ta nie pozwoliła na zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu. 

Na czele rankingu znalazła się chińska animacja Ne Zha (trailer), która zarobiła w weekend aż $122,8 mln, będąc wyświetlaną jedynie na rodzimym rynku. Co więcej, jest to wynik o ponad 20% lepszy od tego, który został zanotowany podczas weekendu otwarcia, a zarazem najlepszy wynik drugiego weekendu na pojedynczym rynku (jeśli chodzi o animacje).

Wynik otwarcia Hobbs & Show – $120 mln – to trzeci najlepszy wynik filmów powiązanych z serią Fast & Furious (za częściami nr 7 i 8). Największe wpływy pochodzą z: Rosji – $8,2 mln, UK – $7,8 mln, Indonezja – $7,7 mln, Indie – $7,4 mln, Meksyk – $7 mln, Tajwan – $6,2 mln, Australia – $4,9 mln, Malezja – $4,7 mln. Przed filmem premiery jeszcze m.in. w Korei, Francji oraz najważniejszym zagranicznym rynku, czyli w Chinach, gdzie ostatnie dwie części oryginalnej serii zarobił prawie $400 mln każda. Zakładając podobny spadek jak w Ameryce, chińskie wpływy spin-offu powinny przekroczyć jednak $200 mln. Jaki będzie końcowy wynik? Patrząc na wyniki z amerykańskich kin, o miliard będzie ciężko. Z zagranicy obstawiam około $600-$650 mln.

The Lion King już kilka dni temu przekroczył granicę $1 mld globalnych wpływów. W miniony weekend przychody z rynków zagranicznych rynków wyniosły $72 mln, co w sumie daje $765 mln. Najlepsze rynki na obecną chwilę to: Chiny – $119 mln, UK – $62,4 mln, Brazylia – $54,6 mln (trzeci najlepszy wynik w historii), Francja – $51,9 mln, Meksyk – $45,6 mln. Produkcja Disneya ma przed sobą jeszcze starty w Japonii (następny weekend) i we Włoszech. Biorąc to pod uwagę (a także dość małe spadki) końcowy wynik z rynków zagranicznych powinien przekroczyć $1 mld.

Na czwartym miejscu zestawienia, znalazła się kolejna chińska produkcja – The Bravest. Film pojawił się w kinach w czwartek i – jak podaje ComScore.com – jego łączne wpływy wynoszą już $78,8 mln.


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.