Dla osób, które do tej pory nie słyszały o Kici Koci zaskoczeniem może być wynik, jaki siedem krótkich odcinków poświęconych tej postaci odnotowało podczas minionego weekendu w polskich kinach. Animacja zgromadziła 45 572 widzów i tym samym zajęła pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu. To ósme najlepsze tegoroczne otwarcie dla polskiego filmu. Ogólna frekwencja w polskich kinach mogła być zbliżona do tej z poprzedniego tygodnia i wynieść ok. 250 tys. widzów.

Wraz z pokazami przedpremierowymi na koncie Kicia Kocia mówi: Dzień dobry po pierwszym weekendzie znajdowało się już prawie 67 tys. widzów. Projekt oparty na serii książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej był wyświetlany w sile 254 kopii i bez problemu pokanał drugi w zestawieniu tytuł, Martwe Zło: Przebudzenie, które po umiarkowanym spadku (-45%) zgromadziło jeszcze 33 696 widzów, a od premiery ponad 125 tys.. Wracając do zwycięzcy weekendu – mamy chyba do czynienia z najkrótszym materiałem filmowym w historii polskich kin, który zajął pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu. Kicia Kocia mówi: Dzień dobry trwa bowiem zaledwie 45 minut.

Do polskich kin w poprzedni weekend zawitały jeszcze dwa inne szeroko dystrybuowane filmy: Piękna katastrofa oraz horror Konsekracja. Ten pierwszy zgromadził prawie 22 tys. widzów na 230 kopiach, ten drugi przyciągnął 7 262 widzów na 171 kopiach. Na ekranach pojawił się także fiński Sisu, jednak jego dokładny wynik otwarcia nie jest znany, jako że to film UIP. Szacujemy, że mogło go zobaczyć ok. 6 tys. widzów. Taki wynik nie pozwala mu wejść do naszego alternatywnego TOP10, w którym znalazły się trzy inne tytułu dystrybuowane przez UIP: Dungeons & Dragons: Złodzijski honor, Egzorcysta papieża oraz Suzume.

Ten pierwszy mógł zgormadzić tym razem nieco ponad 25 tys. widzów, a w sumie przekroczyć pułap 200 tys.. Horror z Russellem Crowem zobaczyło tym razem niespełna 15 tys. Polaków, a w sumie przypuszczalnie ponad 150 tys., z kolei japoński megahit Suzume widziało podczas drugiego weekendu nieco ponad 10 tys. widzów, a w ciągu pierwszych dziesięciu dni ponad 50 tys..Tymczasem John Wick 4 wyprzedził właśnie Mumie i wskoczył na trzecie miejsce najbardziej popularnych premier tego roku. Na jego koncie po minionym weekendzie znajdowało się 496 712, co oznacza, że do teraz udało mu się zapewne przekroczyć pułap pół miliona widzów.

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.