Podczas premierowego weekendu w polskich kinach Strażnicy Galaktyki: Volume 3 zgromadziło 231 711 widzów i tym samym odnotowało oficjalnie najlepsze tegoroczne otwarcie. Faktyczie więcej widzów zgromadził prawdopodobnie Kot w butach: Ostatnie życzenie, ale dokładny trzydniowy wynik animacji nie jest znany (szacujemy ok. 300 tys.).

Wynik otwarcia trzeciej części przygód Star Lorda i spółki jest lepszy niż w przypadku części pierwszej (64 412 widzów) oraz drugiej (191 309 widzów). Wraz z pokazami przedpremierowymi na koncie trzeciej części przygód Strażników Galaktyki znajduje się 254 099 sprzedanych biletów. Rezultat trzydniowy przygód to także dziewiąte najlepsze otwarcie w Polsce dla filmu opertego na komiksie (i ósmy najlepszy dla filmu należącego do MCU):

Filmy bazujące na komiksach, które podczas premierowego weekendu w polskich kinach zgromadziły ponad 200 tys. widzów.

Frewkencja w polskich kinach wzrosła głównie dzięki nowości Marvela niemalże dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego weekendu. W kasach kin mogło zostać sprzedanych bowiem prawie pół miliona biletów. Ok. 10% widzów wybrało w poprzedni weekend pokazy przedpremierowe animacji Super Mario Bros. Film. To był pierwszy weekend z ogólnokrajowymi pokazami nie tylko w największych sieciach, ale także kinach jednosalowych. Box Office Mojo podaje $247 tys., co powinno przekładać się właśnie na ok. 50 tys. widzów. Kolejne pokazy przedpremierowe odbywają się podczas tego weekendu, można więc przypuszczać, że jeszcze przed premierą zaplanowaną na 26 maja tytuł ten zgromadzi pokaźną widownię.

Oficjalnym numerem dwa minionego weekendu był inny animowany film, a raczej zbiór krótkich odcinków o Kici Koci, który zaskoczył nas wszystkich mocnym otwarciem dwa tygodnie temu. Widownia polskiego filmu dla dzieci skurczyła się o niespełna 2 tys. widzów w porównaniu do weekendu otwarcia i wyniosła prawie 44 tys.. Po pierwszych dziesięcu dniach na koncie filmu Kicia Kocia mówi: Dzień dobry znajdowało się 155 437 widzów, co pozwoliło temu filmowi wskoczyć do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się rodzimych tytułów w tym roku. Poprzeczka nie jest póki co zawieszona jednak zbyt wysoko:

Jeżeli chodzi o starsze filmy, także te dystrybuowane przez UIP, to warto zwrócić uwagę na postawę dwóch horrorów: Martwe Zło: Przebudzenie oraz Ezgorcysta papieża, które odnotowały tym razem niewielkie spadki i już niebawem powinny przekroczyć pułap 200 tys. widzów. Tym samym oba tytuły pokonają M3GAN (ok. 175 tys. widzów) i mogą zbliżyć się do rezultatu końcowego szóstego Krzyku (225 tys.), ktory w tej chwili jest najbardziej popularnym filmem grozy w polskich kinach w tym roku. Z kolei Dungeon & Dragons: Złodziejski honor zbliża się przypuszczalnie do pułapu ćwierć miliona widzów.

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.