Ten weekend jest nietypowy z powodu piątkowego święta, z tym że nie jest to święto, w które widzowie tłumnie odwiedzają kina. Wygląda jednak na to, że straty z tego dnia zostały odrobione w sobotę.

W tym tygodniu mamy w szerokiej dystrybucji tylko jedną nowość, więc wielkich zmian w zestawieniu nie ma. Na czele pozostaje trzy filmy, które zajmują podium już trzeci tydzień i nadal mają dużą przewagę nad resztą stawki. Ponownie wytypowanie zwycięzcy nie jest proste, bo różnice między nimi są ciągle niewielkie.

Wydaje się, że pozycję lidera utrzyma Boże Ciało. Do Polski przyjeżdża w tym czasie trochę osób mieszkających za granicą i jeśli na coś się wybiorą do kina, to najpewniej na polską produkcję. Wreszcie w czwarty weekend wyświetlania film ten ma w niektórych kinach więcej seansów i większe sale niż w premierowy weekend. Ogólna widownia zbliży się bardzo mocno do miliona.

Drugie miejsce dajemy Jokerowi, który łącznie będzie miał już ponad 1,5 mln widzów. To, co jeszcze niedawno wydawało się zupełnie poza jego zasięgiem, czyli wynik Avengers: Konec gry, coraz bardziej się przybliża. Brakuje jeszcze tylko 300 tys. widzów, a pamiętajmy, że za tydzień mamy dłuższy weekend i frekwencja ponownie może być bardzo dobra. Jeśli prognoza się mniej więcej potwierdzi, będzie to oznaczać, że 5. weekend Jokera znajdzie się w pierwszej dziesiątce najlepszych piątych weekendów – obecnie 10. miejsce zajmują Bogowie (117 949 widzów).

Trzecia tym razem Czarownica 2, chociaż znów niedziela wydaje się dla niej lepsza niż sobota. Film ten przekroczył granicę pół miliona widzów.

Rodzina Addamsów znajdzie się na 4. miejscu z dużą stratą do podium i znaczną przewagą nad resztą stawki.

W dole tabeli jest ponownie bardzo ciasno. Różnice w wynikach filmów będą znów minimalne. W poprzedni weekend między miejscem piątym a dziesiątych wynosiła ona tych 8 tys. widzów.

Na piątym miejscu powinna znaleźć się jedyna nowość – Nieplanowane , film o którym mówi się, że jeszcze bardziej podzielił Amerykanów w sprawach aborcji. Samo otwarcie nie będzie zbyt rewelacyjne, ale ogółem film może obejrzeć nawet ok. 300 tys. osób. Podobno część szkół rezerwuje seanse, a do tego w kościołach księża zachęcają podczas mszy do jego obejrzenia.

Największy spadek widowni prognozujemy dla horroru Złe miejsce. Tydzień temu do wyniku weekendowego wliczone były Maratony horrorów. W tym tygodniu maratony odbywały się w czwartek.

Ogółem kina powinno odwiedzić ok. 600 tys. widzów. Za tydzień wchodzi na ekrany aż sześć nowości, co zwiastuje po dwóch tygodniach stagnacji ogromne zmiany w zestawieniu. Chociaż wydaje się, że pozycję lidera zajmie ponownie ktoś z „wielkiej trójki”, chyba że dzieci i młodzież tłumnie ruszy na Misfit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.