Jak sami wiecie, międzynarodowy box office pozostaje pod wpływem epidemii COVID-19. Marek pisał już o najgorszym od 22 lat weekendzie w amerykańskim box office, a jak wygląda sytuacja w pozostałych krajach? 

Największy zagraniczny rynek – Chiny – pozostaje nadal zamknięty (jak podaje deadline.com, być może zmieni się to od 1 maja). Włochy Francja, Hiszpania, Polska zdecydowały się na całkowite zamknięcie kin, a w UK ograniczają liczbę widzów na seansach. Top 10 tego weekendu zarobiło w sumie $35 mln. W poprzednim roku, nawet pomijając Captain Marvel, filmy z pierwszej dziesiątki zarobiły prawie $100 mln.

Na czele zestawienia z $13 mln znalazł się Bloodshot. Najnowsza produkcja z Vin Dieselem w roli głównej wystartowała w 50 krajach, a najlepiej wypadła w: Rosji – $2,4 mln, Indonezji – $1,8 mln i Meksyku – $1,2 mln.

Animacja Onward zarobiła $6,8 mln, co wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca w zestawieniu. Łącznie na koncie produkcji Pixara jest już $41,4 mln ($101,7 mln wraz z Ameryką). Najlepsze rynki to: UK – $6,8 mln, Meksyk – $5 mln, Rosja – $4,8 mln i Francja – $4,3 mln. Ze względu na pandemię producenci zdecydowali o przesunięciu premiery w Japonii, Korei i Włoszech (wstępnie na kwiecień).

Trzecie miejsce na podium przypadło „The Invisible Man”. $6,2 mln zarobionych w weekend oznacza, że łącznie koncie filmu znajduje się $58,3 mln ($122,78 mln wraz z Ameryką). Najlepsze rynki to: UK –$8,4 mln,  Meksyk – $5 mln, Francja, Australia po $4,8 mln, Korea – $3,1 mln.


Źródło:ComScore.com, Deadline.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.