W ten weekend mocny start zaliczy polski film Jak poślubić milionera, który razem z Krainą lodu 2 przyczyni się do tego, że kina odwiedzi ponownie ponad milion widzów.

Liderem pozostanie jednak animacja Kraina lodu 2,  która stała się 13. tegorocznym milionerem. Łączny wynik po 10 dniach daje jej już miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych filmów 2019 roku. Już za tydzień Mikołajki, które pozwolą zbliżyć się filmowi Disneya do pułapu 2 milionów widzów.

Wiele wskazuje na to, że szykuje się mocne otwarcie polskiej komedii romantycznej Jak poślubić milionera. Przewidujemy wynik w okolicach 250 tys. widzów, czyli bardzo zbliżony do tego, który osiągnął Narzeczony na niby (251 842 widzów). Tamten film zakończył pobyt w kinach mając na koncie ponad milion widzów.

Dobry wynik powinna uzyskać kolejna nowość, kryminał Na noże. Prawie dokładnie dwa lata temu premierę miał inny podobny gatunkowo film, Morderstwo w Orient Expresie. Ten zobaczyło podczas premierowego weekendu 81 tys. widzów. Widownia filmu Riana Johnsona będzie nieznacznie mniejsza, a dobre recenzje mogą spowodować małe spadki w przyszłych tygodniach.

Trochę gorzej wypadnie Last Christmas, ale głównie dlatego, że ma mniej kopii. Komedia romantyczna nie jest wyświetlana w sieci kin Helios. Dodatkowo ma konkurencje w postaci Jak poślubić milionera. Z kolei głośny Solid Gold, ze względu na zamieszanie, jakie spowodował podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii, nie podbije raczej kin. Dla niego prognozujemy niewiele ponad 20 tys. widzów.

Tymczasem Joker jest już najpopularniejszym filmem na podstawie komiksu w polskich kinach po 1989 roku. Przed nim kolejna bariera – 2 mln widzów. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie dobry okres, by tego dokonać – najpierw Mikołajki, a później najprawdopodobniej także coroczne Święto Kina.

Ponieważ za tydzień w szerokiej dystrybucji wychodzi tylko jeden film dla dorosłej widowni, większość tytułów skierowanych do tej grupy wiekowej powinny osiągnąć wyniki podobne do tych z tego weekendu.

4 Comments on “„Kraina lodu 2” nadal liderem, ćwierć miliona widzów na „Jak poślubić milionera”. Prognoza weekendowa.”

  1. Myślę, że tak wysoki wynik dla „Jak poślubić milionera” nie jest możliwy. Nie było o nim tak głośno jak o „Narzeczonym na niby”, nie było wtedy takiej konkurencji, i w dodatku „Milioner…” nie jest puszczany w Multikinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.