Podczas minionego weekendu Polityka Patryka Vegi była wyświetlana nie tylko w polskich kinach. Film był pokazywany także w innych krajach, w których mieszka wielu Polaków.

Polska produkcja była wyświetlana w 88 niemieckich kinach, gdzie zgromadziła 24 109 widzów. Tym samym udało jej się osiągnąć drugą najwyższą średnią na kino (274 osób) i zająć dwunaste miejsce w weekendowym zestawieniu.

Jeszcze wyższe miejsca zostały osiągnięte w kinach brytyjskich (piąte), norweskich (piąte) i islandzkich (trzecie). W Wielkiej Brytanii przychody z 261 kin wyniosły $635,6 tys. Pośród polskich produkcji wyświetlanych w tamtejszych kinach jest to czwarte najlepsze otwarcie. Lepiej startowały tylko Kler ($1,32 mln), Botoks ($1,05 mln) i Kobiety mafii ($787 tys.).

Tymczasem w Norwegii podczas premierowego weekendu Politykę zobaczyło 6 376 widzów. W zeszłym roku Kler wystartował tam z poziomu niemalże 9,5 tys. widzów. Nowość poradziła sobie słabiej od filmu Smarzowskiego także w Islandii, gdzie w jednym kinie przychody wyniosły prawie $14,2 tys., co daje zdecydowanie najwyższą średnią na kino podczas minionego weekendu (grany w 12 kinach It: Chapter Two zaliczył ponad dwukrotnie niższą średnią). W październiku minionego roku film o kapłanach zarobił podczas premierowego weekendu $22,7 tys.

Film Patryka Vegi jest poza tym wyświetlany jeszcze w kinach w Belgii, Holandii i Luksemburgu, jednak z tych krajów nie ma póki co wyników.

Na podstawie: Insidekino, Box Office Mojo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.