Osiągnięcie pierwszych $500 mln nie będzie większym problemem dla Mrocznego Rycerza. Po drugim weekendzie wyświetlania na koncie The Batman znajduje się już $463,2 mln. Z miliardem będzie jednak dużo większy problem.

Dla Batmana miliard jest chyba jednak poza zasięgiem. Sytuacja związana z koronawirusem w krajach azjatyckich, a szczególnie Chinach, nie jest niestety sprzyjająca. Jak podaje Deadline Hollywood, w Państwie Środka zamknięto właśnie 2300 kin, a już za kilka dni na chińskie ekrany ma trafić The BatmanDzisiaj pojawiło się tam Uncharted, którego przychody z pierwszego dnia to niespełna $2 mln ($3,2 mln wraz z pokazami przedpremierowymi).

Podczas drugiego weekendu wyświetlania na rynku zewnętrznym na konto Bruce’a Wayne’a wpłynęło kolejne $66,6 mln, czyli niemalże tyle samo co w Ameryce. Po drugim weekendzie ogólne przychody są jednak nieco niższe i wynoszą $224,7 mln. Jedynym nowym rynkiem była tym razem Japonia, gdzie najnowszy film o Batmanie zarobił $3,2 mln . Do tej pory najlepsze rezultaty zostały odnotowane w Wielkiej Brytanii ($35,2 mln), Meksyku ($20,2 mln), Australii ($16,7 mln), Brazylii ($14,6 mln) oraz Francji ($13,6 mln).

Tymczasem Uncharted przekroczyło globalnie $300 mln. $187,9 mln pochodzi spoza Ameryki, gdzie podczas tego weekendu przychody wyniosły $11,2 mln. Najlepsze wyniki do tej pory zostały odnotowane w Wielkiej Brytanii ($29,3 mln), we Francji ($16,5 mln), w Rosji ($15,9 mln), Hiszpanii ($11,4 mln) oraz Niemczech ($11 mln) . Jutro ekranizacja gry trafi do chińskich kin, które obecnie świecą pustkami. Numerem jeden jest tam nadal The Battle At Lake Changjin, które zarobiło tym razem niespełna $4,4 mln, a w sumie $625,9 mln.

Z innych newsów:

  • Bardzo dobry rezultat na 26 rynkach odnotowała transmisja koncertu BTS, która zarobiła aż $25,8 mln. Wraz z przychodami z Ameryki globalny wynik wydarzenia BTS Permission to Dance to aż $32,6 mln.
  • Nowy film Pixara – Turning Red – zarobiło $3,8 mln na 12 rynkach bez dostępu do Disney+. Najlepszy wynik został odnotowany w Arabii Saudyjskiej ($920 tys.), a następnie w Polsce ($430 tys.), gdzie do kin mogło wybrać się blisko 100 tys. osób.

Źródła: Deadline Hollywood, InsideKino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.