Od kiedy kina w Polsce zostały ponownie otwarte na początku czerwca, nie było filmu, który podczas weekendu przekroczył pułap 10 tysięcy widzów. W ten weekend ulegnie to zmianie.

Polskie kina ze stagnacji wyrwie największa premiera tego weekendu, czyli Scooby-Doo!. Produkcja Warner Bros. trafiła do kin w idealnym jak na obecne warunki momencie. W środę otwarto ponownie kina sieci Cinema City, co ma pozytywny wpływ na wyniki, choć nie tylko tego filmu. Jak udało nam się dowiedzieć, animacja będzie wyświetlana od piątku do niedzieli na ok. 4000 seansach, i mimo wielu obostrzeń powinna zaliczyć najlepszy wynik od momentu ponownego otwarcia kin. W piątek pisaliśmy, że na początku weekendowego rezultaty Scooby-Doo! może znaleźć się „dwójka” lub „trójka”. Jak się teraz okazuje, szacunki te są mocno zaniżone. Jeżeli dobre wiatry nie ustaną aż do końca niedzieli, wynik otwarcia animacji może rozpocząć się nawet od „szóstki”, co wraz z pokazami przedpremierowymi da co najmniej „siódemkę”.

Licząca już ponad 50 lat marka cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Po części może jest to zasługa Filmowych Poranków Scooby-Doo, które odbywają się często (bodajże co dwa tygodnie) w niedzielne przedpołudnia w kinach sieci Helios. W „normalnych” warunkach Scooby-Doo! mógłby liczyć zapewne na otwarcie znacznie lepszego od tego, które w tej chwili szacujemy, być może nawet powyżej 100 tys. widzów. Jednak nawet weekendowy wynik w okolicach 60 tys. należy w tej chwili uznać za ogromny sukces. Dla porównania – u naszych zachodnich sąsiadów animacja Warner Bros. zgromadziła podczas premierowego weekendu przed dwoma tygodniami tylko nieco ponad 23 tys. widzów w 212 kinach.

Tymczasem w Ameryce Scoob! – bo tak brzmi oryginalny tytuł – w ogóle nie trafił do dystrybucji kinowej. Pierwotnie premiera była zaplanowana na maj, jednak ze względu na pandemię koronawirusa film ten został ostatecznie udostępniony Amerykanom jako PVOD. Warner Bros. nie podało jednak do tej pory wyników sprzedaży animacji, w przeciwieństwie do studia Universal, które pochwaliło się świetnymi wynikami, jakie Trolle 2 odnotowały w kwietniu jako film dostępny na żądanie. Animacja DreamWorks trafi do polskich kin w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.