Nie są jeszcze znane oficjalne dane za poprzedni weekend w polskich kinach, a my próbujemy prognozować wyniki tego weekendu. Dlatego prognoza dzisiejsza nie będzie miała dużego opisu, ponieważ nie mamy możliwości odnieść się do zeszłotygodniowej widowni.

Na pierwszym miejscu ponownie powinny znaleźć się Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie, ale przewaga tego filmu nad dwiema kolejnymi produkcjami nie będzie już zbyt duża (około kilkadziesiąt tysięcy widzów).   Prognozujemy ok. ćwierć miliona widzów w weekend i ok. 1,1 mln po dwóch weekendach. Byłby to więc wynik bardzo zbliżony do tego, jaki w tym samym czasie odnotował Ostatni Jedi. Należy jednak pamiętać, że drugi weekend w jego przypadku wypadał w Wigilię, kiedy kina są zamknięte.  Dużo więcej będzie można powiedzieć po kolejnym weekendzie, ale raczej trzeba spodziewać się widowni w okolicach 1,6 mln.

Dwie największe nowości, które miały premierę w tym tygodniu (Jumanji i Futro z misia) w dużej części kin z powodu małej liczby seansów, wypełniały często widownie do ostatniego miejsca. Na drugim miejscu powinna się znaleźć kolejna część Jumanji. Film jest wyświetlany od środy, a dystrybutor UIP podaje wyniki łącznie z pokazami przedpremierowymi (jeśli je w ogóle poda, bo nie robi tego już od kilku tygodni). Prognozujemy wynik w okolicach 200 tys. widzów. Widać, że dużo większą popularnością cieszą się seanse z dubbingiem, na które ciężko było zdobyć bilety. W ten weekend nie miały premier animacje, więc Jumanji: Następny poziom wybrały pewnie w dużej części rodziny z dziećmi, który zwykle chodzą na filmy animowane.

Druga nowość ciesząca się w ten weekend dużą popularnością to polska komedia Futro z misia.  Film tak samo jak poprzednik, również wyświetlany od środy. W weekend spodziewamy się ok. 150 tys. widzów, a łącznie ok. 180 tys.

Kraina lodu 2 po tym weekendzie powinna mieć już łącznie ok. 2,5 mln widzów, czyli mniej więcej tyle ile tegoroczny lider Król Lew.

Łączną widownie w kinach w ten weekend szacujemy na ok. 900 tys.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.