Najnowszy film o Spider-Manie posiada na swoim koncie po tym weekendzie $668,8 mln. To oznacza, że dzisiaj wyprzedził on Titanica ($659,4 mln) w rankingu największych przebojów wszech czasów w amerykańskich kinach i wskoczył na jego szóste miejsce. Następne w kolejności jest Avengers: Infinity War ($678,8 mln).

To był bardzo udany weekend dla Spider-Man: No Way Home. Film ten zarobił $33 mln (-41%), co jest szóstym najlepszym wynikiem w historii odnotowanym podczas czwartego weekendu wyświetlania. W tej chwili na koncie tego tytułu znajduje się prawie $669 mln, a ostatecznie uda mu się przekroczyć pułap $700 mln i wyprzedzić czwarty największy przebój wszech czasów, jakim jest obecnie Black Panther ($700,1 mln). Przed nim zostaną już tylko Star Wars: The Force Awakens ($936,7 mln), Avengers: Endgame ($858,4 mln) oraz Avatar ($760,5 mln). Wydaje się, że No Way Home może ewentualnie powalczyć  o trzecią pozycję na liście wszech czasów.

Sing 2 przekroczyło właśnie pułap $100 mln. Jest to pierwsza animacja od początku pandemii, której udało się tego dokonać. Jednak już w miniony piątek film ten trafił na PVOD, zgodnie z umową jaką studio Universal podpisało z amerykańskimi sieciami kin (jeśli otwarcie będzie poniżej $50 mln, film może zostać udostępniony poza kinami po 17 dniach). Nie przeszkodziło to jednak w odnotowaniu umiarkowanego spadku w kinach. Podczas trzeciego weekendu wyświetlania przychody wyniosły niespełna $12 mln (-41%), co daje w sumie $109 mln.

Na trzeciej pozycji wylądowała jedyna duża nowość weekendu. Film akcji The 355 zarobił jednak tylko $4,8 mln. Jest to jednak wynik zgodny z tymi bardziej optymistycznymi prognozami (przed weekendem spodziewano się $3-5 mln). Nie jest to jednak duże pocieszenie, jako że budżet tego tytułu mógł wynieść nawet $75 mln. Nie pomogła więc mogąca robić wrażenie obsada (Jessica Chastain, Penelopé Cruz, Diane Kruger, Lupita Nyong’o, Fan Bingbing, Sebastian Stan), zaszkodzić mogły jednak negatywne recenzje (27% na Rotten Tomatoes). Nawet bez pandemii film ten mógłby mieć problem ze znalezieniem widowni i przypuszczalnie sprzedałby się podobnie jak ostatnie Charlie’s Angels ($8,4 mln / $17,8 mln). Za prawa do dystrybucji w Ameryce studio Universal zapłaciło podobno $20 mln.

Z innych newsów:

  • po raz kolejny największy spadek w pierwszej dziesiątce (-51%) odnotowało The Matrix Resurrections. Film Lany Wachowski zarobił tym razem już tylko $1,86 mln, co daje mu w sumie $34,3 mln. Jest to chyba największa porażka finansowa okresu świątecznego obok West Side Story ($1,4 mln / -35% / $32,2 mln), które wyprzedziło w w tym tygodniu In the Heights ($29,9 mln);
  • House of Gucci wróciło do pierwszej dziesiątki ($0,632 mln / -21% / $50,9 mln) i jeszcze przed weekendem przekroczyło pułap $50 mln w amerykańskich kinach.

Źródła: Deadline Hollywood, The Numbers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.