Tydzień po Thanksgiving i Black Friday w amerykańskich kinach robi się znacznie spokojniej. Dystrybutorzy robią sobie przerwę od wprowadzania nowości albo wrzucają w tym terminie filmy, na których duży sukces finansowy nie liczą.

W tym roku nie będzie inaczej. W szerokiej dystrybucji pojawi się tylko niskobudżetowy horror „The Possession of Hannah Grace”, który nie odegra jednak większej roli. W 2000 kinach można spodziewać się wyniku otwarcia nieprzekraczającego $5 mln.

Weekend będzie należał do holdoverów, choć mogą one zaliczyć dość wysokie spadki. Wynika to z tego, że weekend związany ze Świętem Dziękczynienia jest „nadmuchany” przez bardzo mocny piątek (Black Friday).

Pierwsza pozycję bez większych problemów powinien obronić „Ralph Breaks the Internet”. Wyniki notowane w środku tygodnia sugerują weekendowy rezultat zbliżony do tego, który przed dwoma laty podczas drugiego weekendu wyświetlania osiągnęła w tym samym terminie poprzednia animacja Disneya, „Monana” ($28,3 mln po 50-procentowym spadku).

O drugie miejsce mogą powalczyć „Creed II” oraz inna popularna obecnie animacja, „The Grinch”. Ten drugi zaliczył stosunkowo niewielki spadek podczas poprzedniego weekendu, gdy do kin trafił mocny konkurent w postaci kontynuacji „Wreck-It Ralph”. Być może uda mu się zaliczyć kolejny umiarkowany spadek. Spadek wpływów sequela „Creeda” może być natomiast zbliżony do tego, który przed trzema laty odnotowała część pierwsza (-49%).

Czwarta pozycja powędruje do „Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald”, które sprzedaje się obecnie o około 1/4 słabiej od pierwszej części, co może dać $13,5 mln podczas trzeciego weekendu wyświetlania i przełoży się na rozczarowujące w sumie $137 mln.

TOP 5:

1. Ralph Breaks the Internet – $27 mln (-52%) / $120,5 mln

2. The Grinch – $17,5 mln (-42,5%) / $203 mln

3. Creed II – $17 mln (-52%) / $81 mln

4. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald – $13 mln (-56%) / $137 mln

5. Bohemian Rhapsody – $8 mln (-43%) / $164 mln

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.