Po raz drugi w tym roku dochodzi do sytuacji, w której najchętniej oglądanym filmem weekendu okazuje się tytuł, który był wyświetlany wyłącznie w ramach pokazów przedpremierowych. Dwa miesiące temu był to Psi Patrol: Wielki film, teraz jest to Wonka. Nowość studia Warner Bros. mogła zgromadzić od piątku do niedzieli nieco ponad 75 tys. widzów. Po doliczeniu widowni ze środy (mikołajki) oraz czwartku wychodzi już jednak ponad 150 tys.. Przed oficjalną premierą 14 grudnia tytuł ten powinien zgromadzić w sumie ponad 200 tys. widzów.

Mikołajki to bardzo dobry okres dla polskich kin. W tym czasie organizowanych jest nie tylko wiele grupowych wypadów szkolnych. Kino jest wtedy także popularnym celem wielu rodziców i dzieci. Nie dziwi więc, że pokazy przedpremierowe Wonki zaczęły się właśnie 6 grudnia. Wyniki odnotowane w środku poprzedniego tygodnia przez tytuły skierowane w dużym stopniu do najmłodszej widowni również to potwierdzają. Życzenie Disneya zobaczyło od poniedziałku do czwartku prawie 110 tys. widzów (podczas trzeciego weekendu prawie 50 tys. i już 336 309 widzów od premiery), Trolle 3 przyciągnęły w tym samym czasie prawie 80 tys. osób (kolejne 75 tys. podczas drugiego weekendu i ok. 235 tys. po pierwszych dziesięciu dniach), a Kajtek Czarodziej zainteresował aż 40 tys. widzów (w sumie przekroczył pułap 200 tys.).

6 grudnia na ekranach pojawiła się też Kicia Kocia pod choinkę, która po premierowym weekendzie posiadała na swoim koncie 73 120 sprzedanych biletów. Nieco ponad 40 tys. pochodzi z weekendu otwarcia, kilkanaście tysięcy z pokazów przedpremierowych i prawdopodobnie drugie tyle ze środy i czwartku. Trzydniowy wynik owarcia polskiej nowości jest nieco słabszy niż w przypadku Kicia Kocia mówi: Dzień dobry, która pod koniec kwientia tego roku wystartowała z poziomu 45 573 widzów (66 906 wraz z pokazami przedpremierowymi). Kolejne tygodnie powinny sprzyjać temu tytułowi, podobnie zresztą jak światecznej komedii romantycznej Uwierz w Mikołaja, która poczas piątego weekendu wyświetlania odnotowała kilkuprocentowy spadek i zgromadziła jeszcze ponad 45 tys. widzów. W niedzielę na jej koncie znajdowało się 585 tys. sprzedanych biletów.

Blisko pułapu pół miliona jest Napoleon. To drugi obok Trolli 3 film dystrybutora UIP, który znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce weekendu. Podczas trzeciego weekendu wyświetlania film Ridleya Scotta zobaczyło jeszcze ok. 50 tys. widzów, a w sumie już ok. 475 tys.. Tytuł ten utracił już jednak przewagę nad Domem Gucci, który podczas swojego trzeciego weekendu wyświetlania niemalże dokładnie dwa lata temu przyciągnął jeszcze 71 319 widzów, a w sumie prawie 510 tys.. Wygląda na to, że Napoleon zakończy swój bieg przez polskie kina z rezultatem w okolicach 650 tys. sprzedanych biletów.

Z innych newsów:

  • Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży przekroczyła pułap 400 tys. widzów,
  • Chłopi posiadają na swoim koncie już ponad 1,65 mln widzów,
  • Godzilla Minus One zaliczyła podczas drugiego weekendu wyświetlania wzrost i zgromadziła ok. 10 tys. widzów (22-23 tys. w sumie),
  • To właśnie miłość trafiło z powrotem do kin z okazji 20. rocznicy premiery i przyciągnęło 11 721 widzów od piątku do niedzieli (13 782 widzów w sumie),
  • W kinach pojawiły się aż cztery nowe filmy grozy: Noż w nocnej ciszy (16 745/18 272 widzów), Dark Windows (8 431/11 502 widzów), Krwawa komunia (6 497) oraz Służka (5 500/z przedpremierowymi aż 26 621 widzów). Cześć z nich była wyświetlana w ramach mikołajkowych maratonów horrorów.

Źródło: boxoffice.pl, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.