Podczas premierowego weekendu w polskich kinach Wonka zgromadził niemalże 170 tys. widzów. Jednak wraz z pokazami przedpremierowymi, które rozpoczęły się 6 grudnia, na koncie tego filmu po pierwszym weekendzie znajdowało się już prawie 380 tys. Tymczasem wczoraj dystrybutor poinformował o przekroczeniu pułapu 400 tys..

Pytanie, które zadajemy sobie teraz brzmi, czy Wonka ma szanse na przekroczenie pułapu miliona w rozrachunku końcowym. Obecne wyniki i postawa, a także nadchodzący okres między Świętami a Nowym Rokiem, który charakeryzuje się wysoką frekwencją w poskich kinach, wskazuje na to, że tak. Dużo będzie jednak zależało od postawy konkurencji, szczególnie tego, jaki wpływ na Wonkę będzie miała Akademia Pana Kleksa, która wygląda na potencjalnie bardzo duży przebój, a której pokazy przedpremierowe rozpoczną się już w Boże Narodzenie (premiera 6 stycznia).

Nowość studia Warner Bros. pozostawiła konkurencję daleko w tyle. Na drugim miejscu znalały się Trolle 3, które podczas trzeciego weekendu wyświetlania mogły zgromadzić ok. 45 tys. widzów, a w sumie przekroczyły właśnie pułap 300 tys. sprzedanych biletów. Co ciekawe, lepiej spisuje się u nas animacja Disneya Życzenie, którą podczas czwartego weekendu wybrało jeszcze ponad 30 tys. osób, a w sumie już prawie 400 tys..

W pierwszej dziesiątce znalazło się poza tym miejsce jeszcze dla trzech innych filmów animowanych, które nie mogłyby się chyba bardziej od siebie różnić. Na miejscu szóstym wylądowała Kicia Kocia pod choinkę, którą podczas drugiego weeknedu zobaczyło nieco ponad 25 tys. widzów (ogólnie 112 tys.). Z kolei miejsce ósme z widownią na poziomie 18 tys. zajęło kultowe anime Akira, które było wyświetane w ramach specjalnych pokazów. Natomiast Chłopów podczas już dziesiątego weekendu wybrało jeszcze niemalże 17 tys. Polaków (od premiery prawie 1,7 mln).

Z innych newsów:

  • Uwierz w Mikołaja przekroczyło pułap 600 tys. sprzedanych biletów.
  • Napoleon zgromadził już ponad pół miliona widzów.
  • Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży dobiła do 450 tys.. widzów.
  • Godzilla Minus One znalazło się poraz trzeci w pierwszej dziesiątce weekendu z widownią w okolicach 7,5 tys. (ponad 35 tys. od premiery).

Źródło: boxoffice.pl, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.