Bez niespodzianek w światowym box office – drugi weekend z rzędu na czele –z kwotą $119,7 mln -znalazła się najnowsza produkcja ze stajni Disney/Marvel. Green Book zbliża się do granicy $200 mln wpływów z zagranicznych rynków. Na czele chińskiego BO znalazła się tajwańska produkcja More Than Blue.

Po świetnym otwarciu na światowych rynkach ($302 mln), były obawy, że Captain Marvel zanotuje bardzo duży spadek frekwencji w kolejny weekend, a tym samym moje przewidywania o kolejnym miliardzie okażą się nietrafione. Okazało się, że wpływy spadły o 60% ($119,7 mln) i choć jest to spory spadek, to miliard (około 700 mln z zagranicy) wydaje się niezagrożony. Największa część przychodów pochodzi z Chin, gdzie w trakcie drugiego weekendu wyniosły one $25,5 mln (Spadek o 73%), a w sumie na koncie filmu są już $132 mln (czwarty najlepszy wynik MCU). W weekend film zadebiutował w Japonii, gdzie trzydniowe zarobki wyniosły $5,6 mln (najlepsze otwarcie dla filmu z pojedynczym bohaterem z MCU). Poza wspomnianymi Chinami najlepsze rynki to: Korea ($36,5 mln), UK ($30,9 mln), Brazylia ($24,3 mln), Meksyk ($22,4 mln).

W nieco mniej spektakularny (choć efektywny) sposób radzi sobie w box office oscarowy Green Book. Przychody z kin na rynku zewnętrznym zbliżają się do granicy $200 mln (w tej chwili na koncie ma $192 mln). Film świetnie spisuje się w Chinach, gdzie uzbierał już kwotę $60,8 mln i cały czas znajduje się w top 3 weekendowego BO. W Niemczech znalazł się on na drugim miejscu zestawienia, mimo że to jego siódmy weekend na ekranach tamtejszych kin. Poza Chinami największe wpływy pochodzą z: Francji ($12,6 mln), UK ($11,8), Niemiec($11,6 mln), Włoch i Japonii ($10,2 mln).

Animacja How To Train Your Dragon 3, wyświetlana obecnie w 63 krajach, zarobiła w trakcie weekendu $9,4 mln, a łączne wpływy poza Ameryką wynoszą $330,9 mln. Najlepsze rynki to: Chiny ($52,3 mln), Rosja ($24,9 mln), UK ($24,1 mln), Francja ($24 mln), Meksyk ($21 mln). Przed filmem premiery w Japonii i Indiach, ale na pobicie wyniku „dwójki” – $444 mln – nie ma oczywiście szans.

Na koniec informacje z chińskich kin, gdzie największą frekwencją cieszyła się tajwańska produkcja (remake koreańskiego filmu z 2008 roku) – More Than Blue. Weekendowe wpływy wyniosły $41 mln (choć portal entgrop podaje około $46 mln).

Ciekawie natomiast zapowiada się najbliższy weekend, gdyż w piątek w Chinach zadebiutuje „boxofficowy” fenomen czyli Bohemian Rhapsody. Obecnie na koncie produkcji jest $879 mln. Jakie są Wasze przewidywania? Czy Freddie i spółka spodoba się chińskim widzom na tyle, że uda się dobić do miliarda?

Źródło: Deadline.com, BoxOfficeMojo.com, http://english.entgroup.cn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.