Prognozowanie wyników w weekend, w który wypada Dzień Dziecka to dość karkołomne zadanie. Wiadomo, że bardzo mocno w ten weekend pójdą filmy skierowane do młodszej publiczności – dużo zależy od tego, które z nich najczęściej będą wybierane przez szkoły.

Od czasu premiery Avengers: Koniec gry żadnej nowości w polskich kinach nie udało się otworzyć powyżej granicy 100 tys. widzów. Tę niemoc przełamie wreszcie Pokémon: Detektyw Pikachu, i to bardzo mocno. Prognozujemy około 240 tys. widzów, może nawet 250 tys. Tylko 48% naszych czytelników głosowało w ankiecie za tym, że uda się sprzedać 200 tys. biletów. Byłoby to siódme lub ósme najlepsze otwarcie w tym roku, w zależności od tego, czy uzyska lepszy wynik niż Kapitan Marvel (246 tys.).

Lider z poprzedniego tygodnia Aladyn znajdzie się na drugim miejscu, ale powinien zanotować wzrost względem weekendu otwarcia. Prawdopodobnie znajdzie się powyżej granicy 100 tys. widzów. Natomiast premierową animację Paskudy. Ugly Dolls powinno obejrzeć ok. 50 tys. widzów, co dałoby jej trzecie miejsce.

Po słabym otwarciu animacja Panda i banda może powiększyć swoją widownię nawet trzykrotnie do ok. 30 tys. widzów. Podobnie zresztą trzecia wyświetlana obecnie animacja, Kraina cudów, która wyświetlana jest już czwarty tydzień. W tym przypadku wzrost widowni nie będzie jednak tak wyraźny.

Jeżeli chodzi o inne filmy, to wydaje mi się, że film Trzy kroki od siebie może być wybierany na seanse grupowe dla szkół przez młodzież z klas licealnych i dzięki temu jego widownia również wzrośnie.

Kolejna z nowości, polski film familijny Dzień czekolady, dzięki dobrej dacie premiery uzyska dużo lepszy wynik od tego, jaki niedawno odnotował w premierowy weekend skierowany do posobnej widowni film Władcy przygód. Stąd do Oblivio (8,6 tys.).

Czołową dziesiątkę zamkną filmy, które szkoły raczej nie wybiorą. John Wick 3 zanotuje prawdopodobnie największy spadek procentowy i zgromadzi ok. 20 tys. widzów. Niżej znajdzie się Avengers: Koniec gry, który procentowo powinien spaść tym razem mniej niż w ostatnich tygodniach, a TOP10 zamknie debiutujący horror Herezja, z nieznacznie lepszym wynikiem od tego, który przed tygodniem zanotował Syn ciemności (10 tys.).

Łączna liczba widzów w weekend w polskich kinach powinna wynieść ok. 550-600 tys., czyli w okolicach ubiegłorocznego weekendu, kiedy kina odwiedziło 577 tys. widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.