W ten weekend będą dwa tytuły, które mogą stoczyć walkę o pierwsze miejsce i jednocześnie zgromadzą lwią część widowni.

„Planeta Singli 2”, idąc śladem swoich poprzedników, czyli w zasadzie trzech części „Listów Do M.”, które również startowały w drugi weekend listopada, nie powinna stracić wielu widzów. Pierwsza i druga część zgubiły mniej niż 30% w swój drugi weekend, natomiast trzecia odsłona 35%. Film z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem powinien uplasować się gdzieś pomiędzy co pozwoli mu zebrać blisko 300 tys. widzów. Na ten moment wygląda, że widownia po 10 dniach przekroczy 1,1 mln, co będzie sporym progresem, bowiem „jedynka” w 2016 roku miała w tym samym czasie 927 tys. widzów. Jednak jej drugi weekend to ponad pół miliona widzów, więc nie można jeszcze jednoznacznie stwierdzić, że druga odsłona pokona pierwszą w ostatecznym rozrachunku.

Dla „Fantastycznych Zwierząt” przewiduję wzrost widowni w stosunku do pierwszej części rzędu 23%. Początkowo nawet skłaniałem się ku scenariuszowi, że film Yatesa stanie w szranki z polskim hitem i może wygrać. Jednak to świetnie obłożone mini maratony dawały trochę mylne wrażenie. Film matka czyli „Harry Potter” przy drugiej odsłonie zanotował nawet kilkunastoprocentowy spadek, ale teraz żyjemy w dobie wciąż prężnie rozwijającego się rynku kinowego w naszym kraju, więc wzrost zainteresowania wpisuje się w ogólnie panujący trend. 225 tys. to będzie świetny wynik dający szansę na milionową widownię. Natomiast aby wygrać weekend film fantasy musiałby mieć dużo więcej kin niż 200, polska komedia ma ich bowiem grubo ponad 300.

Wciąż duże zainteresowanie generuje „Bohemian Rhapsody”, więc wierzę, że kolejny niski spadek wchodzi w grę. Wysokie oceny – według niektórych za wysokie – pozwolą na dłuższe życie w kinach i być może uda mu się przekroczyć milion widzów. Po tym weekendzie powinien mieć sporo ponad 600 tys.

Dwie nowości „Wdowy” i „Gentleman z Rewolwerem” mają niespodziewanie mało kopii. Zwłaszcza przy tym pierwszym tytule liczyłem na około 100 sztuk, a jest ich ledwie sześćdziesiąt parę. Podobną ilością legitymuje się ostatni film Roberta Redforda. „Wdowy” jako, że są grane głównie w multipleksach powinny mieć zdecydowanie wyższą widownię i zmieścić się w pierwszej 10. „Gentleman z Rewolwerem” jest właściwie tylko w Cinema City, poza tym w około 35 mniejszych kin i może zebrać trochę ponad 7 tys. widzów. Byłoby więcej, ale otwarcie osłabią pokazy przedpremierowe, które miały miejsce tydzień temu.

W weekend powinno zostać sprzedanych około 850 tys. biletów.

One Comment on “„Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” kontra „Planeta Singli 2”. Prognoza weekendowa.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.