Wczoraj informowaliśmy Was, że podczas pierwszego dnia (środa) wyświetlania na 10 światowych rynkach druga część „Fantastic Beasts” zarobiła $10,1 mln. W czwartek film trafił do kin na kolejnych 35 rynkach, a w sumie na 45 zarobił podobno $18,4 mln, co przekłada się obecnie na $31 mln.

Do tej kwoty nie są wliczone zarobki z pierwszego dnia w chińskich kinach, gdzie premiera miała miejsce wczoraj (piątek). Druga część mającej składać się z pięciu części serii zarobiła pierwszego dnia wyświetlania w kinach Państwie Środka $11,54 mln ($12,38 mln z pokazami przedpremierowymi). Taki wynik podaje przynajmniej english.entgroup.cn. Jest to rezultat lepszy o kilkanaście procent od tego, który podczas pierwszego dnia wyświetlania w Chinach osiągnęła pierwsza część, ale także najlepszy dla filmu z uniwersum Wizarding World. Jednak oznacza to także minimalnie gorszy wynik od tego, który podczas drugiego piątku wyświetlania odnotował „Venom” ($12,25 mln). Deadline oczekuje w tej chwili otwarcia w przedziale $40-45 mln.

Wracając do czwartkowych wyników, najwyższe wpływy pośród nowych rynków odnotowano w Rosji ($2,1 mln), co jest najlepszym rezultatem odnotowanym podczas pierwszego dnia wyświetlania dla filmów z Wizarding World, a także drugim najlepszym w historii Warner Bros.

Mocny rezultat (najlepszy w historii WW, drugi najlepszy w tym roku i trzeci w ogóle dla Warner Bros.) odnotowano w Brazylii, gdzie wpływy wyniosły $2 mln.

W czwartek oficjalna premiera odbyła się u naszych zachodnich sąsiadów, choć film miał już pokazy we wtorek oraz środę. Zarobki „Fantastic Beasts 2” wyniosły przedwczoraj $1,4 mln, co jest wynikiem o 30% lepszym od tego, który odnotowała cześć pierwsza. Wraz z przychodami z pokazów przedpremierowych film ten zarobił na niemieckim rynku $2,7 mln.

Udany start zaliczono także w Australii, gdzie druga część serii „Fantastic Beasts” zarobiła $1 mln, co z pokazami przedpremierowymi przekłada się na $1,7 mln. Natomiast pierwszego dnia we Włoszech wpływy wyniosły nieco ponad $882 tys, czyli na poziomie oryginału sprzed dwóch lat. Jeżeli doliczy się do tego wpływy z pokazów poprzedzających premierę, to otrzyma się $1,3 mln.

Jeżeli chodzi o rynki holdoverowe, na których „Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” trafiło do kin już w środę, to Deadline podaje, iż po dwóch dniach wyświetlania wpływy w Korei Południowej oraz Francji są takie same i wynoszą $3,6 mln.

Pojawił się już także wynik z przedpremierowych pokazów widowiska fantasy na rynku amerykańskim, gdzie udało się zarobić $9,1 mln. $1,8 mln tej kwoty pochodzi z fanowskich eventów, które we wtorek miały miejsce w około 600 kinach w Ameryce.

Więcej informacji na temat zarobków „Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald” z rynku zewnętrznego lub Ameryki pojawi się jeszcze dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.