Od czasu ponownego otwarcia kin zwycięzcami weekendowych podsumowań były wyłącznie filmy familijne. Ostatni weekend również tego nie zmienił, ponieważ najwięcej widzów obejrzało animację Turu. W pogoni za sławą, która była jedyną nowością w zestawieniu. Widownia tego filmu (5 182 osoby) dałaby mu w tydzień wcześniej dopiero miejsce czwarte.

Po poprzednim, najlepszym pod względem frekwencji od czasu lockdownu weekendzie (TOP 10 filmów obejrzało wtedy 32 tys. widzów), ostatni tydzień przyniósł znaczny, ok. 25-procentowy spadek. Dziesięć najpopularniejszych filmów zgromadziło 24 tys. widzów. Produkcje skierowane do najmłodszych widzów zajęły cztery pierwsze miejsca. Filmami z pierwszej dziesiątki, których widownia zwiększyła się w ubiegły weekend w porównaniu do poprzedniego byli Dżentelmeni (25%) oraz Zew krwi, który pojawił się w TOP 10 po raz pierwszy po ponownym otwarciu kin.

Wykres przedstawia łączną liczba widzów na filmach z TOP10 oraz liczbę widzów, którzy obejrzeli najpopularniejszy film podczas kolejnych weekendów.

Jak to zwykle w wakacje bywa, na filmy familijne widzowie wybierają się częściej w dni powszednie niż w weekend, np. Czworo dzieci i COŚ zgromadził dwa razy więcej widzów od poniedziałku do czwartku niż pomiędzy piątkiem a niedzielą.

W tym tygodniu otwarte zostaną kina sieci Cinema City oraz część kin sieci Multikino. W związku z tym można spodziewać się znacznego wzrostu frekwencji oraz duże zmiany wśród najpopularniejszych tytułów. Podczas weekendu otwarcia animacja  Scooby-Doo! powinna zgromadzić powyżej 10 tys. osób. Dużo widzów wybierze się też zapewne na Maraton horrorów do kin sieci Helios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.