aby założyć posty i tematy.

BO Polska

PreviousPage 2 of 59Next

Z każdym kolejnym tygodniem policzek dla Nolana od polskich kinomanów wydaje się coraz bardziej siarczysty 🙂

Jak nakręci następnego Bonda, to będzie można pisać, że Polacy go kochają. 😉

125 tys widzów Komendy

https://filmozercy.com/wpis/ilu-widzow-zobaczylo-film-25-lat-niewinnosci-sprawa-tomka-komendy-w-pierwszy-weekend

Marek Pilarski has reacted to this post.
Marek Pilarski

A nawet 125 331 widzów. 😉

Krzysztof Spór napisał o złej sytuacji szczecińskiego kina Pionier, najstarszego na świecie, a także o potrzebie ograniczenia obostrzeń na salach kinowych.

https://sporwkinie.blogspot.com/2020/09/czas-na-poluzowanie-obostrzen-w-kinach.html?fbclid=IwAR3WxFVEPCXxo0efAyZJv4Gi7LOK40yWugWfS68AjOt1c09P3f7wuQfWirQ

Atlantic w Warszawie też ma problem. Nawet w Wiadomościach mówili. 😛

Wyniki nowości:

Szarlatan - 5 678 widzów

Gniazdo - 11 498 widzów

Pinokio - 16 068 widzów

A propos polskiego box office'u. Chyba nie wszyscy jesteście członkami grupy BOZG na Facebooku, a pojawiło się tam ostatnio ciekawe ogłoszenie. @szaman - właśnie w związku z tym pytałem Cię jakiś czas temu, jak się czujesz w typowaniu wyników nowości w polskich kinach. 😉

Pozwolę sobie tutaj przekleić treść ogłoszenia i potwierdzić jego wiarygodność:

Jest taki projekt – CinemaGhost.Expert. Niektórzy z was go znają dobrze, bo są aktywnymi ekspertami (tak, tak!), niektórzy ze słyszenia, ale większość prawdopodobnie nie słyszała o nim w ogóle. A wydaje mi się, że jest on całkiem interesujący dla kogoś, kogo kręcą cyfry związane z kinem. Bo to rodzaj zabawy w box-office, w której można zarobić kasę za trafne przewidywania.
O co chodzi?
O box-office. Polski box-office. A właściwie – o przewidywania, prognozy, estymacje związane z filmami, które wchodzą do polskich kin. Eksperci zaproszeni do projektu co tydzień starają się oszacować, ilu widzów pójdzie w weekend na premierowe tytuły. Jeśli komuś się uda wstrzelić w faktyczny wynik (co najmniej 95% trafności), ten wygrywa nagrodę. Żaden internetowy scam ani obietnice nigeryjskiego inwestora – prawdziwe pieniądze.
Obecnie chcemy otworzyć się troszkę szerzej na ekspertów w dziedzinie box-officeI ta grupa wydaje się najlepszym miejscem, aby zacząć. Wydaje mi się, że czasami wystarczy czuć ten temat, orientować się w trendach, czy zwyczajnie lubić tematykę box-office aby zbliżyć się w prognozach do rzeczywistości. Jasne, to nie jest łatwe, a rozjazd między założeniami a faktycznym wynikiem często jest dość spory, ale… dlaczego nie spróbować? Głosowanie jest bardzo proste, a przy okazji można coś wygrać.
No dobra, ale po co to wszystko?
Nie jest to projekt typowo komercyjny – bardziej naukowy, jakiegoś typu grywalizacja, której efektem jest próba zmierzenia się z przewidywaniem frekwencji w kinach. To szukanie odpowiedzi na pytanie: czy da się przewidzieć wynik filmów w kinach?
Podsumowując:
  1. jeśli chcesz pobawić się w prognozy – daj znać.
  2. nowe tytuły do głosowania pojawiają się na ok. 10 dni przed premierą – startujemy w każdą środę, a głosowanie trwa do poniedziałku. Np. obecnie trwa głosowanie na kilka filmów, których premiera jest planowana na 16.10
  3. jeśli twoje przewidywania dla jednego tytułu będą na poziomie 0 - 5,00% pomyłki, wtedy wygrasz 100zł.
Jeśli jesteś zainteresowany – śmiało na priv lub e-mail kontakt@cinemaghost.expert, podeślę więcej info wraz z tokenem niezbędnym do rejestracji.

Tak jakoś przypomniała mi się piękna scena 🙂

Nigdy nie widziałem tej sceny, nie wiem o co chodzi. 🙁

The Office. Przypomniał mi się ten fragment, bo napisałeś o nigeryjskim księciu i sposobie na zarobek 🙂

Aha, to nie ja pisałem, tylko przekleiłem tekst ogłoszenia, dlatego w ogóle nie zdawałem sobie sprawy, że jest tam coś o nigeryjskim księciu czy inwestorze. Ale punkt dla Ciebie za to nawiązanie. 😀

O stratach finansowych w polskiej branży kinowej.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dramatyczny-spadek-nakladow-na-reklame-kinowa-o-dwie-trzecie-mniej

Otwarcia w ostatni weekend: Banksterzy prawie 31k, Tajemniczy ogród prawie 22,5k. Jak na obecną sytuację i dostępność miejsc na poziomie 25%, to są to chyba całkiem dobre wyniki.

Nawet bardzo dobre, szczególnie Banksterzy polecieli chyba na tym clickbaitowym haśle reklamowym: "zobacz czego obawiają się banki", czy coś w tym stylu.

Chyba na tym że wyglądają jak kolejny film Vegi 🙂

Bałem się włączyć zwiastun 🙂

No to mamy kołek wbity małym kinom prosto w serce przy jednoczesnym odsłonięciu żaluzji w letni poranek i chuchnięciu w twarz czosnkiem.

Zamykają kina w Polsce od soboty do 29 listopada.

Szlag, w listopadzie przynajmniej 2 premiery ciekawie się zapowiadały. Oby w grudniu już było otwarte.

PreviousPage 2 of 59Next