aby założyć posty i tematy.

BO Polska

PreviousPage 34 of 59Next

Dobra, nie tylko nowości słabe. Starsze filmy też zaliczyły raczej duże spadki w miniony weekend. Bez filmów UIP frekwencja nawet mniejsza niż w weekend wielkanocny. 😛

342 😛

A dobra... widzę, że Krzysztof Spór już napisał. 🙂

http://sporwkinie.blogspot.com/2022/05/swietne-otwarcie-strangea-w-polsce.html

Wyniki premier:

Doktor Strange - 342535

Igrzyska zwierzaków - 17173

F_cking Bornholm - 16677

wyniku 2. części Downton Abbey brak, ale na the-numbers pojawiła się kwota $39k, co oznaczałoby mniej niż połowę pierwszego filmu - masakra.

No to muszę szybko lecieć na Downton Abbey, bo za chwilę nie będzie już dostępny..

Jujutsu Kaisen będzie największą niespodziankę weekendu. Może być nawet drugie miejsce ok.20-30tys. Weszło to jakoś trochę po cichu, Helios jak zwykle zgapiony dał to w cyklu "Helios na scenie", co jest jakimś żartem

Obstawiłem 18 tys.

Ja tylko 10 tys. bo myślałem, że będzie z 90 kopii

Ja w ogóle myślałem, że będzie to tylko jakiś event. W Heliosie jest chyba tylko w weekend.

Cytat z Ernest Kubica data maj 21, 2022, 21:21

Jujutsu Kaisen będzie największą niespodziankę weekendu. Może być nawet drugie miejsce ok.20-30tys. Weszło to jakoś trochę po cichu, Helios jak zwykle zgapiony dał to w cyklu "Helios na scenie", co jest jakimś żartem

Nie niespodzianka, a wręcz sensacja - 61322 widzów!

W zasadzie po 1 weekendzie pokonany Belle, którego dystrybutor (chyba błędnie*) chwalił się, że film został najpopularniejszym anime w Polsce.

* filmy o Pokemonach miały chyba większą widownię.

Pozostałe premiery:

Książę - 9158

Złoto - 5832

Fajnie, fajnie. Szkoda tylko, że Jujutsu Kaisen nie będzie ujęte w oficjalnym zestawieniu. 😛

Ile się naszukałem, żeby znaleźć kto jest dystrybutorem. Okazuje sięże jakaś belgijska firma Piece of Magic Entertainment - wykupiła licencje na kilka krajów. Może dlatego nie będzie w oficjalnym bo oni po prostu nawet nie mają namiarów gdzie to przekazywać. Nie mają raczej konta na boxoffice.pl

Spotkałem się z komentarzami, że ten film ma skopane niektóre kopie - napisy nakładają się na siebie.

Faktycznie w Heliosach był tylko w weekend, w Cinema City i Multikinie jest jeszcze teraz.

Jest w Heliosach - może dodali seanse, ale w kolejny weekend już nie ma

No, musieli dodać, pewnie ze względu na zainteresowanie.

Polityka się na Was chłopaki powołuje 😉

Musze wykupić prenumeratę, żeby przeczytać, że mnie cytują?

Właśnie.. Co napisali? 😛

Napisali,że analitycy BOZG wyliczyli, że w pierwszym kwartale sprzedało się ok.10 mln biletów i że to zdecydowanie mniej niżprzed pandemią. Zacytowali z mojego tekstu o pierwszym kwartale "Żeby znaleźć wynik porównywalny do tegorocznego, trzeba się cofnąć do roku 2013 (10,1 mln)" i że nie przychodzą na przypadkowe filmy a głównie na te duże, reklamowane produkcje. Przy cytowani wymienili mnie z nazwiska. W artykule wypowiadają się Walkiewicz, gość z Multikina, Pani prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Marek Pilarski and Szaman have reacted to this post.
Marek PilarskiSzaman

Deadline podaje $1,2 mln dla Top Gun: Maverick z Polski. Jeżeli przyjmiemy, że średnia cena biletu na ten film wyniosla 22 zł, to przy obecnym kursie dolara (4,25 zł) dawałoby to ok. 230 tys. widzów.

Szaman has reacted to this post.
Szaman
PreviousPage 34 of 59Next