aby założyć posty i tematy.

BO Świat

PreviousPage 15 of 19Next

$20,5 miliona dla Avatara z weekendu z 50 rynków. Nie ma jeszcze szczegółów, więc nie wiem jak wypadł w Chinach (trafił w końcu do tamtejszych kin?), ani czy w reszcie świata też wznowienie zakontraktowane jest jedynie na 2 tygodnie, ale jeśli tak, to do $3 mld nie dobije (może uda się musnąć $2,91 mld).

Z tego co widzę, to nie był w chińskich kinach

Zgadza się, póki co ominął Chiny, a do Hiszpanii trafi dopiero w ten piątek. No i Deadline podaje, że jednak mogą przedłużać okres wyświetlania powyżej 2 planowanych tygodni.

Chinom wystarczy tych $57,7 mln które zostawili w kinach na tym filmie w zeszłym roku 🙂

Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby we Francji było gorzej z frekwencją niż w Polsce http://www.jpbox-office.com/demarrage.php?filtre=datefr&variable=2022

To są otwarcia. 😉

hehe, faktycznie. Nie ten przycisk kliknąłem na głównej stronie

Black Adam nie dostanie zielonego światła na premierę w Chinach. Także chyba odpadła ostatnia szansa, aby ten film się zwrócił. Z obecnych rynków nie wyciągnie $400 milionów, a na premierę czeka już tylko Japonia.

Nie wiem czy to kwestia premiery na nośnikach fizycznych, ale albo Top Gun już po prostu nie jest podawanych w dziennych/ weekendowych raportach (z dniem 3 listopada), albo zwyczajnie został zdjęty z kin mimo wciąż dokładania jakichś tam groszy. Tak więc, ostatecznie ma $716,7m w USA i $770m z reszty świata ~ $1,487 mld na całym świecie (przynajmniej do jakiejś aktualizacji/ podliczenia wszystkich wyników z rynków międzynarodowych).

 

Mierzwiak and robgordon have reacted to this post.
Mierzwiakrobgordon

‘Black Panther: Wakanda Forever’ Eyes World Dominance With $365M Opening – Box Office

Przy takim otwarciu Marvel może doczekać się w końcu w tym roku pierwszego miliardera.

Niezbyt dobry start w Korei... Dopiero kilka dni temu skończyła się tam żałoba narodowa, może ma to jakiś wpływ..

Czytałem już takie teorie. Może coś w tym jest, ale myślę że może to być też efekt rozczarowania poprzednim filmem. Bądźmy szczerzy, BP mocno zyskał na tym, że miał premierę na 2,5-miesiąca przed trzecimi Avengers i ludzie chcięli zobaczyć czy film jest naprawdę taki dobry, jak głoszą recenzje. Czy był? W USA i Afryce na pewno stał się tytułem kultowym, ale porównajcie sobie nagrody w reszcie świata z bezkompromisową ilością nominacji i wyróżnień w USA. Odkąd mam Internet i śledzę nagrody filmowe, nie kojarzyłem takiej różnicy na Oscarach, a Bafta (gdzie i tak BP dostał nagrodę za okropne efekty). Może po prostu BP nie jest uwielbianym hitem w reszcie świata/ Korei? Może drugi raz nie uda się nabrać widzów na superpozytywne recenzje? Tym razem film nie prowadzi bezpośrednio do kulmimacji 10-letniej sagi, a wartość dolara nie pomaga.

Deadline widzi nawet $180m poza USA, ale już Charlie Jatinder prognozuje otwarcie na poziomie $130-140m. Zobaczymy kto trafi bliżej i ile z tego Wakanda będzie w stanie wyciągnąć, bo chyba od razu startuje wszędzie (a Chiny i Rosja oczywiście odpadają). Bez tych rynków (i Ukrainy, gdzie są ogromne braki prądu = kina nie działają) pierwszy BP zarobił ok. $520m przy znacznie korzystniejszym exchange rates.

Cytat z Marek Pilarski data listopad 9, 2022, 19:36

Niezbyt dobry start w Korei... Dopiero kilka dni temu skończyła się tam żałoba narodowa, może ma to jakiś wpływ..

Jak to skończyła? Przecież członkowie BTS nie odbyli jeszcze służby wojskowej 😉

Black Panther w 4 dni od premiery w USA zarobił więcej niż Black Adam przez 4 tygodnie w kinach. 🙂 Taka jest obecnie przepaść między Marvelem, a DC.

Podobno w przyszłym tygodniu potwierdzona zostanie premiera drugiego Avatara w Chinach (rzekomo już na 15 grudnia). W 2019 roku ten film mógłby zarobić tam nawet miliard, ale w tej chwili chyba nawet 2/3 kin nie jest otwarta i wciąż straszą ludzi covidem, więc nie wiem jak go prognozować, szczególnie przy obecnym kursie dolara, ale raczej wyżej od F9 ($217m - do tej pory największego hollywoodzkiego hitu od wybuchu pandemii).

Chiny równo z resztą świata. Czyli może być bardzo duże otwarcie, może czwarte of all time.

Pantera mocno poturbowana przez mundial. Może być ciężko o $400 mln overseas.

W Chinach w zeszłym tygodniu padł rekord potwierdzonych przypadków covid, restrykcje nie maleją. Avatar może mieć bardzo ciężko coś tam zarobić. W tej chwili zaledwie 37% kin w całym kraju pozostaje otwartych:

https://piaofang.taopiaopiao.com/app/alipic/beacon-h5/moviepro/business-map.html

Kolejny weekend raczej wyklarował sytuację Pantery - nie będzie nawet $400 milionów OS. W USA znacznie lepiej, ale film nie ma szans na $900m worldwide i Top5 tego roku. Jeśli BP zanotował taki spadek względem części pierwszej, to na co mogą liczyć The Marvels w przyszłym roku?

Tymczasem w Chinach cud - liczba zachorowań na covid spada, ilość otwartych kin pomału wzrasta, może jeszcze coś z tego będzie i Avatar nie skończy jak The Batman.

@juby - wiesz coś może o Avatarze w Chinach? Tu czytam, że szykuje się jedno z najlepszych otwarć hollywoodzkich filmów w historii..

Avatar dzisiaj prawie 3 mln w Chinach. Te wstępne wyniki chyba są obarczone błędami bo średnia cena biletów prawie $20 to jest raczej niemożliwa.

http://english.entgroup.cn/boxoffice/cn/daily/

PreviousPage 15 of 19Next