aby założyć posty i tematy.

DC Universe

PreviousPage 24 of 53Next

#Shazam 2

Po cholerę w tak mocno familijnym filmie scena na napisach nawiązująca do serialu dla dorosłych? Znaczy, wiem, że dzieciaki i tak go oglądają, przecież sam byłem dzieckiem, ale nie widzę tutaj żadnego sensu oprócz porozumiewawczych uśmieszków na młodzieżowej widowni. A może to aż tyle.

Nie pomógł zakręt z familijnego horroru w familijne fantasy. Sandberg jest nadal zakochany w Raimim i próbuje zrobić z Leviego swojego pyszałkowatego Campbella, ale wychodzi mu ten serialowy kretyn, a nie bohater kinowej trylogii. Przeładowano to zupełnie humorem i pajacowaniem, przykleja się może jeden śmieszny moment na dziesięć niecelnych strzałów.

Rany zeusowskie, jakie to było złe CGI, niech Wam Mierzwiak powie co to było, bo on się zna. Czy Stagecraft, czy green screen, czy ekran za stodołą Waltera Hamady, tak czy siak, okropność. Jednak to Shazam, a nie Ant-Man miał najgorsze tła, krajobrazy i oświetlenie w tym roku.

Dobrze, że odeszło.

4/10

Cytat z Szaman data maj 25, 2023, 19:17

Rany zeusowskie, jakie to było złe CGI, niech Wam Mierzwiak powie co to było, bo on się zna. Czy Stagecraft, czy green screen, czy ekran za stodołą Waltera Hamady, tak czy siak, okropność. Jednak to Shazam, a nie Ant-Man miał najgorsze tła, krajobrazy i oświetlenie w tym roku.

Ja bym powiedział, że to jednak Ant-Man ze swoją studyjnością i obrzydliwą kolorystyką wygląda gorzej, tak czy siak to wybór między tym co uznamy za sztuczniejsze - aktorów otoczonych komputerową fantastyczną krainą czy aktorów otoczonych komputerowym zwykłym światem. Tak czy inaczej twórcy Shazama 2 nie przekonali mnie, że oni tam stali na dachu szkoły, ale chociaż niebo było ładne 🙂

Film odebrałem pozytywnie w tym sensie, że był o niebo lepszy od beznadziejnej jedynki a sam seans dość bezbolesny.

Nie wszystko tu gra, czasem nawet dosłownie - Grace Caroline Currey autentycznie nie potrafi grać, Levi dalej gra bardziej jak Grazer niż Angel, akcja na moście do Holding Out for a Hero (który to "żart" jest dodatkowo wyjaśniony dialogiem; naprawdę?) jest okropna, a finał z potworkami na ulicach, cywilami i vanem uruchomił blackadamowe PTSD, ale też film jest chwilami kreatywny, zabawny i sympatyczny. Podobały mi się moce Anne, Mirren dobrze wypadła, a finał jest prosty i czytelny. Ogółem całość jest nakręcona znacznie pewniejszą ręką niż poprzednio, nie tak sztywna, sucha i niezręczna, nawet jeśli w paru momentach, niestety, wciąż jest.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Jakbym miał powiedzieć po tym filmie to jednak Zegler nie potrafi grać. Każda jej inna niż słodka mina rodziła się w wielkich bólach. Pewnie u Spielberga pokazała więcej.

Ten van to bardziej Mitchells vs The Machines, ale skojarzenia z niedoszłym wrogiem Shazama też słuszne.

A jeszcze dodam, że reżyser bardzo chciał mieć nowojorskich statystów od Raimiego w swojej Filadelfii, ale to skupienie na nich, nadekspresyjne zachowania tym razem wypadły sztucznie.

O jeszcze mogę powiedzieć, że druga scena po napisach jest całkiem udanym żartem z komiksowych ekranizacji.

Reszta, no cóż, kwestia odbioru, mi bardziej podeszła jedynka.

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Przewidywalny od pewnego momentu, niezbyt ciekawy wybór.

Flash będzie w Polsce grany już od środy, 14 czerwca.

Miałem właśnie pisać że mam bilet na środę.

Szaman and robgordon have reacted to this post.
Szamanrobgordon

Rany, co to w ogóle jest 😀

Wygląda jak $17 mln w weekend otwarcia.

Szaman has reacted to this post.
Szaman
Cytat z Mierzwiak data czerwiec 5, 2023, 10:22

https://twitter.com/DiscussingFilm/status/1665640859495288833?s=20

I Christina Hodson (Flash, Birds of Prey i...Batgirl) ma odpowiadać za scenariusz 🙂

No niesamowicie się zapowiada.

Wykrakałeś Kuba 🙂

Są recenzje Flasha.

Lepszy niż zwiastun, czy też może nawiązania do popkultury lat 80-tych mydlą mi oczy?

 

To teraz badziewie dla odmiany. Tylko dlaczego to wszystko ma format, nazwijmy to opakowania płyty winylowej? To znowu jakaś moda o której taki dziadek jak ja nic nie wie?

Zastanawiam się nad tym samym od jakiegoś czasu.

Kolorki rzeczywiście fajne na pierwszym plakacie.

PreviousPage 24 of 53Next