aby założyć posty i tematy.

Evil Dead

PreviousPage 6 of 7Next

Ładnie spisał się w weekend otwarcia - $40,3 mln na całym świecie, dwa razy więcej niż budżet 🙂

Szaman, Mierzwiak and robgordon have reacted to this post.
SzamanMierzwiakrobgordon

Oj chyba trochę za szybko

Jedna z niewielu kreatywnych scen w tym filmie. Żaden spoiler jakby co.

Czy ta dziewczynka była w ogóle bezpieczna na planie? Przecież ona tutaj trzęsie się ze strachu, a przy takim uderzeniu mogło dojść do podtopienia. No chyba, że przesadzam.

Nie trzęsię się ze strachu tylko rusza nogami w gotowości. Przesadzasz 🙂

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Świetny wynik dla mimo wszystko niszowej serii i przy 15-19 mln$ budżetu. Pewnie ogłoszenie kontynuacji jest tylko kwestią czasu. To też wielka wygrana dla Zaslava i jego koncepcji na relacje między kinem, a streamingiem.

Mierzwiak and robgordon have reacted to this post.
Mierzwiakrobgordon

Porównanie dwóch obleśnych scen. Świetna, idealnie pasująca i oddająca ducha filmu scena z dwójki kontra wrzucona na siłę i pasująca jak kwiatek do kożucha scena z Rise. Chyba kwintesencja tego co w tym filmie nie wyszło.

Około 25 czerwca.

😀

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Fantastyczne zdjęcie. Dawno nie widziałem czegoś co tak krzyczałoby tylną stroną pudełka z kasetą 🙂

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Dzisiaj mija dokładnie 30 lat od dla mnie legendarnej emisji Martwego zła na TVP1. Legendarnej, bo prawdopodobnie to jedyny pokaz tego filmu w ogólnodostępnej telewizji, w dodatku kasetowa kopia z tej emisji była moją pierwszą przygodą z filmem Raimiego 🙂 Z kopią poniżej od razu film ma plus 10 do klimatu. No i 30 lat minęło, a Maciej Gudowski dalej w branży.

Sobota, 23:40 TVP1 jako Złośliwe demony. O 20:30 leciały "Miliony Brewstera", słaba komedyjka z Candym i Pryorem którą akurat niedawno widziałem na Sky.

https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/05_czerwca_1993

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Evil Dead Rise już na HBO Max.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Taki tam straszak, ani jakoś szczególnie dobry, ani zły. Ma na tyle udanych elementów by nie nudzić, choć w pewnym momencie zaczęła mj doskwierać powtarzalność biegania po mieszkaniu, które jest oczywiście nieprawdopodobnie wręcz ogromne. Przyjedźcie do Polski i nakręćcie angażujący horror w dwupokojowcu w bloku z wielkiej płyty, o!

Cały setting jest w porządku, ale relacja między siostrami mogłaby być ciekawsza. Koniec końców w sumie nie ma to znaczenia bo i tak cała ta rodzinna podbudowa znika gdy mama zostaje opętana (Sutherland błyszczy po przemianie!), w zasadzie można by odnieść wrażenie, że to po prostu grupka ludzi musząca zmierzyć się z losowym złem. Brakuje emocjonalnego ciężaru jaki był w aktorstwie chociażby Ellen Burstyn w Egzorcyście. Najsłabsza jest dziewczynka którą kamera często ignoruje, a jeśli nie, to jej reakcje, a nawet ich totalny brak, są zupełnie nieadekwatne do grozy sytuacji.

Wizulnie potrafi zaoferować fajny kadr albo pomysłowe ujęcie, bardzo podobał mi się widok z jadącej szybko windy z otwartymi drzwiami i mijaniem kolejnych pięter. Finałowe starcie z monstrum w garażu zdecydowanie inspirowane The Last of Us: Part II 🙂

Szaman has reacted to this post.
Szaman

PS. Tak jak wspomniał @szaman obecność w tym filmie prologu i epilogu w takiej formie jest totalnie niezrozumiała, a przecież na scenę otwierającą można było dać flashback z lat 20-tych, pokazać to do czego odnoszą się znalezione nagrania.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Wierzę Croninowi, że długo szukał odpowiedniego jeziora, więc ktoś musiał to wymyślić na etapie scenariusza. Tym gorzej, że to praktycznie dwie sceny skopiowane z pierwszego Martwego zła.

Powstaje też pewne pytanie 🙂

Spoiler

Jak bohaterka dojechała nad jezioro w stanie wskazującym na opętanie.

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Rany, jak po nich widać jak stare to filmy 🙂

Czyli tak: HBO Max Original ostatecznie wylądował w kinach, potem na platformie Max, aby skończyć jako tytuł dzielony między Max i Netflixa 🙂 Kto by uwierzył trzy lata temu.

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

🙂

https://vice-press.com/en-pl/blogs/news/vice-press-home-video-presents-evil-dead-ii-on-vhs

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Dla mnie piękne 🙂

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

PreviousPage 6 of 7Next