aby założyć posty i tematy.

MCU - Marvel Cinematic Universe

PreviousPage 19 of 60Next

Oczywiście krąży już po sieci 🙂

To ten zwiastun co krążył kiedyś w opisach po jednej z imprez branżowych. I nawet ja, nieuleczalny sentymentalista za czasami TM Semic i animowanego Spider-Mana w poniedziałki o 15, nie mam zielonego pojęcia dlaczego miałbym to oglądać. Zupełnie nieciekawa geneza, zupełnie nieciekawy kostium (tak, ten z niedawnego zdjęcia), niczym nie wyróżniające się sceny akcji i listopadowa kolorystyka.

ATJ w tej roli nie ma nawet odrobiny dzikości, jest wymuskanym modelem który ma przyciągnąć żeńską widownię, a każda, dosłownie każda jego scena, czy to gadana, czy biegana, wydaje się upozowana jak w reklamie zegarków na które Was nie stać.

W dodatku, a co tam, raz pozwolę sobie na święte oburzenie niczym nadwrażliwy redaktor zagraniczny, to jest film o ruskim superbohaterze.

Jeśli Flash który oferował 100 Batmanów, 100 Supermanów i jednego psychopatę w podwójnej roli nie przyciągnął do kin, to nie widzę tutaj nawet 100 mln z Ameryki.

Nie, nie zmieniam zdania.

Jestem pod wrażeniem, bo dawno nie było tak nijakiego zwiastuna komiksowego widowiska, z aż tak nijako prezentującym się głównym bohaterem. Nawet nieszczęsny Morbius zawierał pojedyncze elementy które teoretycznie mogły stanowić jakiś tam punkt zaczepienia dla niedzielnego widza, a co jest tutaj? Safari? Bieganie bez butów?

Dlaczego mam wrażenie, że ten plakat jest wykreowany przez AI? Czy to już obsesja? 🙂 Jest i tak odrobinę lepszy niż zwiastun, ma lekki posmak taniej powieści fantasy, czyli już jest jakiś.

Oficjalnie

Ej ten wyciek miał wycięte wszystkie krwawe sceny 🙂

W niczym nie pomogły 🙂

Szaman has reacted to this post.
Szaman

W sumie wyszła ciekawa historia z tym Kravenem. Jak wiemy, SONY, mając prawa jedynie do Spider-Mana i jego świata, a chcąc jednocześnie rozwinąć swoje komiksowe uniwersum, zdecydowało, że dotychczasowi przeciwnicy Spider-Mana, a więc raczej negatywni bohaterowi, staną się (anty) bohaterami filmów o swoich solowych przygodach. Jak wiemy na pierwszy ogień poszedł Venom, następnie Morbius, teraz Łowca. Decyzja o filmie z tym ostatnim zapadła kilka lat temu. Zapewne nikt się wtedy nie spodziewał, że premiera będzie mieć miejsce w zupełnie innej rzeczywistości, gdy Rosja już całkowicie pozbędzie się swej romantycznej aury (choć trzeba też przyznać, że ostatnio dostrzeganej głównie już tylko przez świat zachodni). Ciekawe jak SONY zamierza sprzedać ten film. I czy pierwotna historia została jakoś zmieniona od czasu inwazji na Ukrainę.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

PS. Mnie zwiastun nawet trochę zainteresował. Na razie mam ochotę na seans (choć nie powiem, że spodziewam się epokowego dzieła). Może trochę dlatego, że główny bohater jest moim imiennikiem 😉

No ale właśnie mogła dostać zmieniona. Kraven jest synem złego Ruska i teraz próbuje go zniszczyć (?), a sam nawet nie mówi z rosyjskim akcentem. Może nie było to tak planowane pierwotnie... 😉

Szaman and robgordon have reacted to this post.
Szamanrobgordon
Cytat z Marek Pilarski data czerwiec 19, 2023, 19:48

No ale właśnie mogła dostać zmieniona. Kraven jest synem złego Ruska i teraz próbuje go zniszczyć (?), a sam nawet nie mówi z rosyjskim akcentem. Może nie było to tak planowane pierwotnie... 😉

Możliwe. Może się nawet okaże, że jego matka była... Ukrainką? 😉

Główny powód dla którego ATJ mówi ze swoim naturalnym akcentem, bo tak brzmi zajebiście, co wiemy chociażby z Bullet train. Do tego jeszcze Russel Crowe  z tym zabawnym akcentem wprost z Egzorcysty papieża, odgryzanie nosa i inne dobrodziejstwa R-ki (ech, a Morbius jej nie dostał). Pewnie będzie do bani, ale jako guilty pleasure się sprawdzi.

Zawsze lubiłem film Lee i na przestrzeni lat tylko on u mnie zyskuje, w dodatku ma wciąż bardzo fajnie trzymające się CGI (super to wygląda na płycie 4K), nietypową atmosferę, bardzo dobre wizualia i stanowi solidną, zamkniętą historię. Dzisiaj taki film byłby nie do pomyślenia.

robgordon has reacted to this post.
robgordon

Mam sentyment do tego filmu. Świetna ekipa. Szkoda, że ta seria umarła zanim się zaczęła.

Może to i lepiej? Lee raczej nie bawiłby się w sequele więc zmiana reżysera wyszłaby tylko na gorsze, a tak mamy jeden, wyjątkowy film.

Lata temu strasznie odrzucała mnie strona wizualna: dzielenie ekranu, jak i samo wykonanie Hulka. Gdy patrzę po latach na zdjęcia to zielony olbrzym wydaje się wykonany nierównie, ale ciekawie. Może kiedyś najdzie mnie na powtórkę.

PreviousPage 19 of 60Next