W ostatni weekend z powodu letniej pogody większość filmów zaliczyła 40-50% spadki, wyniki premier również nie były zachwycające. Pogoda nie miała żadnego wpływu jedynie na widownię Jokera i startujące Boże Ciało.

Liderem pozostał Joker, który po rewelacyjnym otwarciu, stracił tylko niecałe 10% widowni (ciekawe czy przy brzydkiej pogodzie byłby wzrost?). Już w następny weekend powinien on przekroczyć granicę miliona widzów i coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pokonanie Avengers: Wojna bez granic (1,225 mln). Po dwóch tygodniach traci do niego 74 tys., a po pierwszym weekendzie miał wynik gorszy o 115 tys. W trzeci weekend Wojna bez granic zebrała tylko 84,5 tys. widzów, a łącznie 993 tys.  Za tydzień Joker zostanie najpopularniejszym w polskich kinach filmem zrealizowanym na podstawie komiksu wydawnictwa DC Comics po roku 1989. Wyprzedzi Legion samobójców (774 tys.) i Aquamana (ok. 760 tys.). Pamiętać należy, że w latach 80. Supermana III zobaczyłoponad 2 mln widzów.

Rewelacyjny wynik osiągnął w premierowy weekend polski kandydat do Oscara – Boże Ciało (164 tys.).  Przypomnę, że Zimna wojna miała w pierwszy weekend tylko 85 tys. widzów (123 tys. łącznie z pokazami przedpremierowymi), a ostatecznie przekroczyła pułap miliona widzów. Takiego zainteresowania filmem nie przewidziały chyba niektóre kina, dając zbyt mało seansów i niewielkie sale, które wypełniały się często do ostatniego miejsca. Jako że film zainteresuje pewnie starszych widzów, można się spodziewać również dobrego wyniku w dni powszednie.

Po bardzo dobrym otwarciu duży spadek odnotował film familijny Był sobie pies 2. Zupełnie inaczej wyglądało to w przypadku części pierwszej, która w drugi weekend miała wynik lepszy niż podczas premiery. Po dwóch tygodnia łączna liczba widzów tego filmu jest na takim poziomie, jaki „jedynka” miał po trzecim weekendzie.

Pogoda nie pozwoliła również animacji O Yeti! w osiągnięciu lepszego rezultatu podczas weekendu otwarcia – spodziewaliśmy się wyniku w okolicach 100 tys. Natomiast dwie nowości dla widzów dorosłych: Ślicznotki i Zabawa w pochowanego uzyskały wyniki zgodne z przewidywaniami.

Po rewelacyjnym drugim weekendzie znaczny spadek zanotowali (Nie)znajomi i do granicy pół miliona widzów brakuje im jeszcze tylko 6,5 tys. Spodziewaliśmy się w prognozie, że pułap ten będzie nieznacznie przekroczony.

Angry Birds 2 przekroczył granicę pół miliona widzów, ale to dopiero połowa widowni części pierwszej (1,068 mln). Animacja zanotowała najwyższy procentowy spadek ze wszystkich filmów w pierwszej dziesiątce.

Wciąż w pierwszej dziesiątce utrzymują się Legiony, ale z bardzo niską widownią. Zwracamy uwagę na bardzo dobre wyniki z dni powszednich. Jak widać, szkoły z opóźnieniem zaczęły chodzić na ten film i pół miliona widzów powinien ostatecznie zostać osiągnięty, ale seanse grupowe będą stanowić znaczną część, przez co wpływy do kasy nie będą duże.

W TOP 10 udało się pozostać horrorowi To 2. Jest to już jego szósty tydzień w pierwszej dziesiątce. Część pierwsza spędziła w pierwszej dziesiątce pięć tygodni, ale jej łączny wynik był znacznie lepszy. (716 tys.)

Niespodziewanie z pierwszej dziesiątki wypadła Polityka. Film, który w poprzednim tygodniu miał jeszcze 22 tys. widzów, zanotował ponad 70% spadku. Nie osiągnie więc już na pewno pułapu 2 mln widzów.

Ostatnia z nowości Wojna o prąd nie zmieścił się w TOP10 ponieważ obejrzało go zaledwie 7,7 tys. widzów.

Ogólna widownia w weekend wyniosła ok. 800 tys. widzów, rok temu kina odwiedziło aż pół miliona osób więcej (1,225 mln)

3 Comments on “„Joker” i „Boże Ciało” wygrały z piękną pogodą. Podsumowanie weekendu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.