W ten weekend w polskich (i światowych) kinach startuje jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. 

Król Lew powinien zdecydowanie wygrać w weekendowym zestawieniu, ale nie będzie to najlepsze tegoroczne otwarcie. Widownia, jaką prognozujemy – 390 tys. widzów – dałaby mu dopiero trzecie miejsce, za Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 (578 tys.) oraz Avengers: Koniec Gry (548 tys.), a przed  Kobietami mafii 2 (373 tys.). Wakacje nie sprzyjają wysokim otwarciom filmów dla młodszych widzów – dużo rodzin spędza ten czas w miejscach, w których nawet nie ma kina. Dodatkowo w wakacje na tego typu filmach frekwencja jest lepsza w dni powszednie niż w weekendy. Także w tym przypadku można natomiast założyć, że Król Lew będzie miał „długie nogi” i ostatecznie powinien osiągnąć wynik końcowy na poziomie ok. 2 mln . Zapewne część widzów będzie chciała obejrzeć zarówno wersję oryginalną i z dubbingiem.

Dla przypomnienia – wersja z roku 1994 osiągnęła wynik otwarcia rzędu 180 tys. widzówOczywiście były to zupełnie inne czasy, kiedy nie było aż tylu kopii filmów, ale startujący w tym samym roku Flintstonowie zaliczyli rezultat o 57 tys. lepszy. W końcowym rozrachunku to Król Lew zgromadził więcej widzów, i to aż o milion, notując mnożnik na poziomie 15 (2,722 mln widzów). Później animacja powróciła do kin w roku 2012 w wersji 3D i zgromadziła dodatkowe 200 tys. widzów.

Druga nowość tego tygodnia, Fighter, raczej nie nawiąże do rewelacyjnego otwarcia Underdoga (285 tys.). Wydaje się, że w tamtym przypadku głównym magnesem był tematyka MMA oraz udział bardzo znanego polskiego zawodnika, Mameda Chalidowa. Tym razem chodzi o boks, a w rolach pięściarzy Piotr Stramowski i kojarzony chyba najbardziej z komediami romantycznymi Mikołaj Roznerski.

Ostatnia z nowości, która trafi najprawdopodobniej do TOP 10 to francuska komedia I znów zgrzeszyliśmy, dobry Boże, czyli kontynuacja filmu Za jakie grzechy, dobry Boże z 2014 roku. Część pierwsza zgromadziła podczas weekendu otwarcia 30 tys. widzów. W tym przypadku prognozuję trochę mniej widzów, głównie ze względu na czas premiery (wtedy był to listopad).

Wydaje się, że przy premierze tak mocnej konkurencji Sekretne życie zwierzaków domowych 2 zanotuje znacznie większy niż w poprzednich tygodniach spadek widowni.

Ogólna liczba widzów może wynieść ok. 700 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.