Po długiej przerwie powracamy z prognozami dla polskiego box office’u, ponieważ w ten weekend wreszcie będziemy mieli kilka filmów z wysoką frekwencją. Póki co przedstawiamy jednak prognozę tylko dla pierwszych pięciu filmów.

Na szczycie rankingu będzie tym razem dosyć ciasno, a pierwsza trójka wyprzedzi zdecydowanie resztę konkurencji. Naszym zdaniem pomimo premiery dwóch dużych nowości, najpopularniejszym filmem pozostanie Pętla Patryka Vegi. Procentowy spadek powinien być podobny do tego, jaki zanotował poprzedni film tego reżysera (Bad Boy) i możliwe, że jego widownia utrzymała się podczas tego weekendu powyżej poziomu 100 tys. widzów.

Na drugim miejscu powinna znaleźć się ekranizacja drugiej części serii z gatunki fan fiction inspirowanej muzyką oraz fandomem zespołu One Direction. After, które miało premierę 1,5 roku temu, obejrzało w pierwszy weekend aż 123 tys. widzów. W związku z obecną sytuacją prognozujemy dla kontynuacji nieco niższą frekwencję, choć wraz z seansami przedpremierowymi powinna ona wynieść ok. 100 tys. widzów. Tłumaczem polskiej wersji książki o podtytule Już nie wiem, kim bez ciebie jestem jest reżyser serialu Ślepnąc od świateł, Krzysztof Skonieczny.

Podium zamknie nowy film live action wytwórni Disneya, Mulan. Nowość nie zaliczy jednak rewelacyjnego otwarcia, podobnie jak to było w przypadku Aladyna. Patrząc na rezwerwcje w ostatnich dniach przewidujemy dla niej ok. 75 tys. widzów.

Jeżeli chodzi o inne filmy, to spodziewamy się, że Tenet spadnie na miejsce czwarte po ok. 30-procentowym spadku, ale uda mu się przekroczyć ogółem granicę 200 tys. widzów. Nie wiemy natomiast, czy do box office’u liczony będzie wyświetlany tylko w weekend w polskich multipleksach Break The Silence: The Movie, czyli zapis trasy koncertowej koreańskiego boysbandu BTS. Naszym zdaniem obejrzeć go mogło około 20 tys. widzów.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepszy weekend od momentu ponownego otwarcia polskich kin, a łączna widownia wyniesie ok. 350-400 tys. widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.