W niedzielę pisaliśmy, że w amerykańskich kinach sezon letni przeszedł w sezon ogórkowy. Teraz można już śmiało mówić o tym, że zwolnienie dopadło także nasze kina. Brak interesujących dla Polaków nowości z Hollywood oraz rodzimego rynku w połączeniu z upałami nie sprzyjają frekwencji.

Tytuły z oficjalnego TOP10 weekendu zgromadziły ok. 160 tys. widzów. To spadek o nieco ponad 10% względem poprzedniego tygodnia. W sumie w kasach polskich kin mogło zostać sprzedanych jednak prawie 300 tys. biletów, choć dwie ostatnie nowości dystrybutora UIP nie przyciągają takich tłumów jak ich filmy z pierwszej połowy sezonu letniego, które nadal znajdują się w czołówce najchętniej oglądanych obecnie tytułów na ekranach polskich kin. Oficjalnym numerem jeden jest DC Liga Super-Pets z widownią na poziomie nieco ponad 41 tys. Faktycznym zwycięzcą weekendu była jednak przypuszczalnie inna animacja, Minionki : Wejście Gru, która podczas swojego siódmego weekendu mogła zgromadzić jeszcze prawie 50 tys. widzów. W sumie na jej koncie może znajdować się już ok. 2,75 mln sprzedanych biletów.

Nieco lepiej od filmu animowanego Warner Bros. mógł sprzedać się także inny film UIP, Bullet Train. Nowość poprzedniego weekendu posiada na swoim koncie po pierwszych dziesięciu dniach ok. 155 tys. widzów. Ponad dziesięciokrotnie wyższą widownią (ok. 1,57 mln) może pochwalić się Top Gun: Maverick. Według naszych szacunków zgromadził on tym razem, podczas swojego dwunastego weekendu wyświetlania (!) jeszcze ponad 25 tys. widzów. Zbliżony wynik mogło podczas swojego otwarcia odnotować Nie!. Nowość Jordana Peele’a spisuje się ty samym podobnie do poprzednich dwóch filmów reżysera: Uciekaj! (31 471 widzów) oraz To my (37 808 widzów).

Lepiej od Nie! spisała się inna nowość, animacja Kurozając i zagadka Chomika Ciemności, którą podczas premierowego weekendu zobaczyło 30 009 widzów. Wśród czterech najpopularniejszych obecnie filmów w polskich kinach są zatem aż trzy animacje. Minionki walczą obecnie o przekroczenie pułapu 3 mln widzów, z kolei DC Liga Super-Pets idzie w kierunku półmilionowej widowni. Na koncie tego drugiego filmu znajduje się obecnie 385 tys. sprzedanych biletów. To wynik dający w tej chwili dziesiąte miejsce na oficjalnej liście największych tegorocznych przebojów. Pogoda podczas najbliższego weekendu powinna sprzyjać wszystkim filmom, a szczególnie animacjom.

Tymczasem Thor: Miłość i grom niedługo przeskoczy pułap 900 tys. widzów. W tej chwili tytuł ten posiada na swoim koncie nieco ponad 885 tys. sprzedanych biletów, co daje mu trzecie miejse na oficjalnej liście największych przebojów tego roku, siódme miejsce w nieoficjalnym zestawieniu (uwzględniącym tytuły dystrybutora UIP) oraz pośród najpopularniejszych ekranizacji komiksów po 1989 roku:

Jeszcze przed weekendem Elvis wyprzedził polską komedię 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach (416 868 widzów) i wskoczył na piętnaste miejsce nieoficjalnej i ósme oficjalniej listy największych przebojów 2022. Ostatecznie film ten powinien zgromadzić ponad 450 tys. widzów (w tej chwili 429 819 sprzedanych biletów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.