W ten weekend ponownie całe podium będzie należało do polskich produkcji. Możliwe, że tak naprawdę najwięcej widzów obejrzy film „Sonic”, ale jego wynik prawdopodobnie nie będzie podany.

Na miejscu pierwszym stawiamy więc w tym tygodniu koprodukcję polsko-łotewską, Swingersi. Wydaje nam się, że osiągnie wynik zbliżony do zeszłotygodniowej widowni Bad Boy. Możliwe, że widzów byłoby więcej, ale ponieważ za tydzień wypada Dzień Kobiet, część osób mogła odłożyć wizytę w kinie. W filmie mamy polskich aktorów, ale jego twórcami są Łotysze. Jest to już chyba siódma realizacja łotewskiego pierwowzoru, a reżyserem aż pięciu z nich (w tym także polskiej) jest Andrejs EkisDo tej pory filmy te zostały wyprodukowane: na Łotwie – Svingeri (2016), w Estonii – Svingerid (2017), na Ukrainie – Svinhery (2018) oraz w Norwegii – Swingers (2019). Na Ukrainie powstała również druga część filmu. Ekis nie reżyserował wersji fińskiej i litewskiej. Pierwowzór był na Łotwie dużym przebojem, obejrzało go 110 tys. widzów (Łotwa ma niecałe 2 mln mieszkańców). Na Ukrainie w pierwszy weekend film zajął miejsce drugie, a w podsumowaniu rocznym znalazł się na 34. miejscu. W Norwegii nie był szczególnie popularny – w weekend otwarcia zajął 9. miejsce.

Drugie miejsce powinno należeć do zeszłotygodniowego lidera, filmu Bad Boy. Jego procentowy spadek nie będzie na pewno tak duży, jak to było w przypadku Polityki i powinien wynieść w okolicach 30 %. Natomiast na najniższym miejscu podium znajdzie się zdecydowanie najpopularniejszy film tego roku, 365 dni. W przeciwieństwie do poprzedniego weekendu, tym razem ubytek widowni nie powinien być zbyt gwałtowny. Łączna widownia tego filmu to już ok. 1,6 mln widzów.

Bardzo dużo seansów ubyło Zenkowi i w multipleksach wyświetlany jest przeważnie już tylko raz lub dwa razy dziennie. Wydaje nam się, że przełoży się to na ok. 50 % spadek w porównaniu do poprzedniego weekendu. Tymczasem ciągle dobrze trzyma się film Dżentelmeni. Startował w ten sam weekend, co Zenek i zaliczył wtedy trzy razy słabsze otwarcie, ale już w tym tygodniu oba filmy mogą mieć zbliżoną liczbę widzów.

Drugą nowością, która znajdzie się w TOP 10 jest horror Brahms: The Boy II. Możliwe, że uda się to również filmowi Emma, ale na przeszkodzie może stanąć mała liczba kopii.

Za tydzień, z okazji Dnia Kobiet ogólna frekwencja powinna wzrosnąć.

6 Comments on “„Swingersi” nowym numerem jeden. Prognoza weekendowa.”

  1. Szczerze to wole Swingersów niż te 365 dni. 365 dni ciężko się oglądało przy Swingersach cała sala sie śmiała i dobrze bawiła 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.