Pierwszy weekend nowego roku będzie najwyraźniej bardzo udany zarówno dla starszych tytułów, jak i dla jedynej nowości w szerokiej dystrybucji.

Na czele, z dużą przewagą nad pozostałymi tytułami pozostanie „Aquaman„, który według pierwszych szacunków zarobił wczoraj $9,1 mln, co może umożliwić mu przekroczenie pułapu $30 mln podczas trzeciego weekendu wyświetlania. Spadek względem poprzedniego weekendu wyniósłby zatem 42%, czyli mniej niż w przypadku pierwszej części trylogii The Hobbit, której przypadający na 4-6 stycznia pierwszy weekend 2013 roku przyniósł spadek nieznacznie przekraczający 45%. To także zdecydowanie niższy spadek od tego, które w zeszłym roku podczas pierwszego weekendu 2018 zaliczyło „Star Wars: The Last Jedi” (niemalże 55%). Ten film był też największym przebojem poprzednich Świąt Bożego Narodzenia w Amerykańskich kinach. Wracając do „Aquamana”, komiksowa produkcja będzie miała po tym weekendzie już prawie $260 mln, co oznacza, że jest na najlepszej drodze do $300 mln i tytuły piątego najbardziej dochodowego filmu 2018 roku w Ameryce.

Na drugiej pozycji podczas tego weekendu pojawi się nowość, horror „Escape Room„. Kosztujący $9 mln zarobił bardzo mocne $2,3 mln podczas czwartkowych, co mogło wskazywać na znacznie mocniejszy wynik weekendowy (nawet ponad $20 mln) od tego prognozowanego ($12-13 mln). Ostatecznie wygląda jednak na to, że „Escape Room” sprzeda się mniej więcej tak, jak podałem to w mojej prognozie. Według pierwszych szacunków, film studia Sony zarobił wczoraj $7,7 mln (wraz z pokazami przedpremierowymi), co może przełożyć się na ok. $17 mln podczas weekendu otwarcia. Wyłącznie o takich informacjach w kontekście popularnych pokojów zagadek chcielibyśmy czytać.

Z drugiej na trzecią pozycję w piątek spadło „Mary Poppins Returns„. Wczorajsze wpływy musicalu Disneya wyniosły podobno nieco ponad $5,1 mln, co może przełożyć się na niecałe $17 mln podczas trzeciego weekendu wyświetlania oraz prawie $140 mln od premiery. Zapowiada się więc zacięta walka o drugie miejsce w weekendowym rankingu z „Escape Room”.

Więcej szczegółów na temat pozostałych filmów takich jak „Spider-Man: Into the Spider-Verse„, „Bumblebee„, „Vice” i „The Mule” znajdziecie na Deadline.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.