Brak silnych nowości i nieco gorsza pogoda niż przed tygodniem przyczyniła się do niewielkich spadków oraz wzrostów widowni na starszych tytułach. Numerem jeden po raz trzeci jest Doktor Strange w multiwersum obłędu. Najnowszy film Marvela idzie w kierunku pułapu miliona. Czy ostatecznie uda mu się go przekroczyć?

Druga część przygód Doktora Strange’a zgromadziła tym razem 83 753 widzów (-38%), co daje jej w sumie 740 924 sprzedanych biletów. Do miliona brakuje zatem nieco ponad ćwierć miliona widzów. Po 1989 przekroczyć go udało się tylko czterem innym filmom opartym na komiksach, a ostatnio zbliżył się do niego nowy Batman:

Porównanie postawy W multiwersum obłędu do postawy najnowszego filmu o Mrocznym Rycerzu może pomóc w oszacowaniu szans tego pierwszego na przekroczenie pułapu miliona widzów. Pomocna jest także Diuna. Oba te filmy zgromadziły podczas premierowego weekendu o ponad 100 tys. widzów mniej niż nowość Marvela, jednak dzięki niewielkim spadkom podczas drugiego i trzeciego weekendu dystans zmniejszył się do 50 tys. W tej chwili wygląda to tak, że drugi Doktor Strange może otrzeć się o pułap miliona. Na jego postawę w kolejnych tygodniach będzie miała znacznie mocniejsza konkurencja niż do tej pory, a także poprawiająca się pogoda.

W pierwszej dziesiątce pojawiły się trzy nowości, lecz żadna z nich nie przekroczyła pułapu 10 tys. Najlepiej sprzedał się Książę, który na 154 kopiach zgromadził 9 158 widzów. Mniej widzów przy mniejszej liczbie kopii (85) zobaczyło Złoto5 832. Z kolei animację Yakari i wielka podróż wybrało na 103 kopiach tylko 4 265 osób. Jednak z pokazami przedpremierowymi na jej koncie znajduje się 10 447 widzów.

W statystykach nie jest ujęta nowość Jujutsu Kaisen 0, która także trafiła do kin w miniony weekend. Jego wynik można uznać za spektakularny. Jak udało nam się dowiedzieć, w kinach pojawiło się ponad 61 tys. widzów. To oznacza, że w ciągu pierwszych trzech dni film ten zobaczyło więcej widzów niż inny niedawno wyświetlany w polskich kinach film anime, Belle. Tamten tytuł zgromadził w sumie 57 tys. widzów. Gdyby nowość pojawiła się w zestawieniu, to zajęłaby drugie miejsce. Dystrybucja Jujutsu Kaisen 0 w Polsce jest dość nietypowa. Licencję na wyświetlanie tego filmu na naszym rynku posiada belgijska firma „Piece of Magic Entertainment” , która doszła do porozumienia z sieciami Cinema City, Helios, Multikino, Kino CINEMA3D. Ogromne zainteresowanie tym tytułem było chyba sporym zaskoczeniem dla wielu – na przykład w Heliosach planowane były pierwotnie tylko seanse w weekend, i to w ramach cyklu „Helios na scenie”.

Patrząc wyłącznie na frekwencję w w oficjalnym zestawieniu, to można mówić o ok. 20% spadku względem poprzedniego weekendu. Poza „niewidocznym” Jujutsu Kaisen 0 frekwencję w polskich kinach w sporym stopniu nakręcają obecnie także filmu UIP, szczególnie Sonic 2. Szybki jak błyskawica, który przypuszczalnie przekroczył już pułap 800 tys. sprzedanych biletów, wyprzedzając tym samym Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, które posiadają na swoim koncie 776 252 widzów.

Tymczasem Nasze magiczne Encanto spędziło swój 26. weekend w TOP10 (przypuszczalnie ostatni) gromadząc 3 786 widzów po 84-procentowym wzroście, a ogólnie przekroczyło pułap 600 tys. sprzedanych biletów. W najbliższym czasie inna animacja studia Disney, pixarowskie To nie wypanda, które zgromadziło tym razem 7 640 widzów (+32%), przekroczy granicę 700 tys. widzów.

Źródło: Opracowane na podstawie danych ze strony Stowarzyszenia Filmowców Polskich;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.