Patrząc tylko na oficjalne zastawienie polskiego box office’u za miniony weekend można odnieść wrażenie, że w naszych kinach dzieje się obecnie niewiele. Numerem jeden po raz czwarty jest Doktor Strange w multiwersum obłędu (51 tys. widzów), a dziesięć najpopularniejszych tytułów weekendu zgromadziło tylko nieco ponad 120 tys. osób.

W zestawieniu brakuje dwóch filmów, które były faktycznie dwoma najchętniej oglądanymi tytułami podczas minionego weekendu. Są to nowości Top Gun: Maverick oraz Pan Wilk i spółka. Bad Guys. Jak poinformował dystrybutor, ten pierwszy zgromadził ponad 250 tys. widzów. Można zakładać, że wynik ten obejmuj także pokazy przedpremierowe. Przy bardzo dobrych ocenach i opiniach widzów liczymy na długie nogi i ponad milion widzów (czym UIP także ostatecznie powinno się pochwalić). Z kolei najnowsza animacja studia DreamWorks zgromadziła w polskich kinach przypuszczalnie ponad 80 tys. widzów. Dane odnośnie przychodów na The Numbers (ponad $465 tys.) mogą wskazywać nawet na ponad 100 tys. W tym przypadku UIP nie poinformowało jednak o otwarciu. To oznacza, że tylko te dwa tytuły zgromadziły podczas minionego weekendu w sumie ok. 350 tys. widzów, czyli prawie trzy razy więcej niż wszystkie filmy z oficjalnym TOP10.

Tym samym oficjalnie numerem jeden jest Doktor Strange w multiwersum obłędu, który podczas swojego czwartego weekendu zgromadził 51 547 widzów, a od premiery zobaczyło go już 850 658 osób. To oznacza, że najnowszy film Marvela jest w tej chwili oficjalnie drugim (nieoficjalnie trzecim lub czwartym) filmem tego roku w polskich kinach. Przed nim tylko Batman (962 859 widzów). Wydaje się, że film ten ma szansę na przekroczenie pułapu miliona sprzedanych biletów, choć przewaga nad Diuną, która ten pułap ostatecznie przekroczyła, topnieje z weekendu na weekend:

Na kolejnych miejscach zestawienia pojawiły się trzy inne nowości, dwie z nich mocno skierowane na Dzień Dziecka, który podczas minionego weekendu nie miał jeszcze wyraźnego wpływu na frekwencję. Polski Detektyw Bruno zgromadził na 263 kopiach 16 308 widzów (plus ponad 2 tys. na pokazach przedpremierowych), animację Dogtanian. Psi Muszkieterier zobaczyło na 220 kopiach 11 690 osób (plus niespełna pięćset przed premierą), a najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, Infinite Storm, przyciągnął na 144 kopiach nieco ponad 8 tys. widzów (9 272 z przedpremierowymi).

Po raz pierwszy od 26 tygodni w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla Naszego magicznego Encanto. Tymczasem To nie wypanda przekroczyło podczas minionego weekendu pułap 700 tys. sprzedanych biletów i nadal zajmuje piąte miejsce w oficjalnym zestawieniu za 2022 rok:

Źródło: Opracowane na podstawie danych ze strony Stowarzyszenia Filmowców Polskich;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.