Bez wsparcia chińskich widzów ekranizacja mangi znalazłaby się dopiero na trzecim miejscu weekendowego zestawienia.

Alita: Battle Angel” wystartowała w piątek w Państwie Środka, gdzie zarobiła podczas pierwszych trzech dni wyświetlania bardzo dobre $62,3 mln (niektóre źródła mówią nawet o $64,8 mln). To najlepsze w historii otwarcie dla filmu 20th Century Fox na tamtym rynku. Film zaliczył także najlepsze lutowe otwarcie pod względem wpływów z seansów w kinach IMAX ($9 mln). Film zbiera dobre noty od widzów (8,9/10 na platformie sprzedaży biletów online Maoyan), co może wróżyć dobrym nogom w kolejnych tygodniach mimo konkurencji ze strony „How to Train Your Dragon 3” za tydzień oraz „Captain Marvel” za dwa tygodnie. Film Roberta Rodrigueza zarobił na światowych rynkach podczas tego weekendu w sumie $92,4 mln, co oznacza, że na jego koncie znajduje się obecnie $202,7 mln poza Ameryką oraz 263,4 mln globalnie.

Lider stawki sprzed tygodnia, chiński mega-blockbuster „The Wandering Earth„, musiał tym razem zadowolić się miejscem drugim. Wpływy wyniosły $36,7 mln, co zwiększa stan jego konta do $679,3 mln na rynku zewnętrznym. Z tej kwoty aż $647 mln pochodzi z rodzimych Chin.

Podium zamyka trzecia część serii How to Train Your Dragon. Animacja wystartowała tym razem w Rosji (świetne $11,2 mln), Hiszpanii ($2,8 mln) i na Filipinach ($1,7 mln). Wpływy weekendowe to $34,7 mln, natomiast w sumie do tej pory na konto filmu DreamWorks Animation wpłynęło $216,9 mln poza Ameryką. Dzięki bardzo udanemu startowi w amerykańskich kinach ($55,5 mln) globalny przychód wynosi $274,9 mln.

W pierwszej dziesiątce znalazło się tym razem miejsce aż dla czterech niehollywoodzkich produkcji (nie licząc „The Wandering Earth„). Na pozycji piątej uplasowała się bollywoodzka komedia „Total Dhamaal„, której wpływy z rodzimego rynku wynoszą $9,9 mln. Miejsce siódme i ósme należy do chińskich premier z okresu noworocznego, „Pegasus” oraz „Crazy Alien„. Ten pierwszy zarobił jeszcze $8,4 mln podczas weekendu, a w sumie $251,2 mln, natomiast ten drugi zwiększył stan swojego konta o $8,3 mln w ciągu ostatnich trzech dni, a od premiery zarobił $324,7 mln. Na miejscu dziewiątym znalazł się koreański thriller „Svaha: The Sixth Finger„, który na rodzimym rynku zarobił podczas premierowego weekendu $7,6 mln.

Pełne TOP 10:

Źrodła: ComScore, Deadline Hollywood

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.