Film MCU potrzebował zaledwie jedenastu dni (a może nawet mniej), żeby wyprzedzić Avengers: Wojnę bez granic i stać się numerem jeden pośród komiksowych produkcji superhero w naszym kraju po 1989 roku.

Podczas drugiego weekendu wyświetlania Avengers: Koniec gry zobaczyło ok. 233 tys. widzów, co oznacza spadek na poziomie 57,5% względem premierowego weekendu. Przypomnijmy, że tydzień temu sprzedano 548 204 biletów od piątku do niedzieli, a wraz z czwartkiem i środowymi pokazami przedpremierowymi 814 927. Wynik z samego weekendu oznaczał najlepsze otwarcie dla komiksowej produkcji o superbohaterach. Drugi weekend jest także rekordowy pod tym względem.

Po jedenastu pełnych dniach wyświetlania na koncie najnowszego filmu MCU znajduje się ok. 1,419 mln widzów, co – jak już wspominaliśmy wcześniej – oznacza najlepszy wyniki wszech czasów pod względem oglądalności ekranizacji komiksów superhero w polskim box office. Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

Spadek względem otwarcia, którzy przekłada się na taki, a nie inny wynik z drugiego weekendu i ogólną widownią na ten moment, wskazuje jednak na to, że Avengers: Koniec gry jednak nie przekroczy pułapu dwóch mln sprzedanych biletów.


*nadal wyświetlany, **nadal wyświetlany + wynik bez uwzględnienia minionego weekendu;

11 Comments on “„Avengers: Koniec gry” najpopularniejszą ekranizacją komiksu superhero w historii polskich kin.”

    1. No właśnie zastanawialiśmy się nad tym, ale chyba jednak nie jest do końca superhero. Poza tym okazuje się, że to jednak Superman III jest bezkonkurencyjny. 😉

        1. Skąd informacja, że Kaczor miał tylu widzów? Do końca 1988 roku 1,623 mln. Z tego co wiem żadnych statystyk z 1989 roku nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.