Po raz trzeci z rzędu, na czele światowego Box Office’u znalazł się „Fantastic Beasts: The Grimes of Grindelwald”. Historia zespołu Queen kolejny weekend okupuje podium, a jej globalne wpływy przekroczyły już $500 mln. 

Druga część serii „Fantastic Beasts” zarobiła w trakcie minionego weekendu $40 mln na światowych rynkach, dzięki czemu, łączne wpływy wynoszą już $385 mln ($519 mln wraz z USA). Wydaje się, że podobnie jak w USA, film nie pobije wyniku oryginału, a to głównie ze względu na słabsze wyniki w UK – obecnie $33,8 mln („jedynka” zarobiła $68 mln) – i w Chinach, gdzie wpływy wynoszą obecnie $56 mln (przy $86 mln poprzednika). Na drugim biegunie można wskazać Niemcy i Japonię, gdzie film zarabia podobnie jak poprzednik – obecnie $29,2 mln i $25,4 mln. Czy ze względu na gorsze wyniki,  seria skończy podobnie jak „The Chronicles of Narnia ” (na trzech częściach)?

„Bohemian Rhapsody” nie zamierza wypaść z pierwszej dziesiątki (nawet trójki) najchętniej oglądanych filmów.  W trakcie minionego już weekendu film zarobił $37 mln, dzięki czemu na koncie filmu jest już $375 mln ($539 mln wraz z USA).  Obraz miał premierę we Włoszech, gdzie zarobił $6,1 mln (najlepsze otwarcie roku, filmu nie będącego kolejną częścią serii). W Korei obraz stał się trzecim najbardziej dochodowych filmem studia FOX z kwotą $45 mln; niskie spadki frekwencji (-14% porównując dwa ostatnie weekendy), wskazują, że i granica $60 mln może zostać przekroczona. Podobna sytuacja ma miejsce w Japonii, gdzie weekendowe wpływy także wykazują tendencję wzrostową, a w tej chwili na koncie produkcji jest już $29,3 mln.  Najlepszym rynkiem jest UK (ostatni weekend – 29%) z wynikiem $54,7 mln.

Trzecie i czwarte miejsce w zestawieniu należy do animacji. „Ralph Breaks the Internet” jest w wyświetlany obecnie w 26 krajach, a łączne przychody wynoszą już $87,7 mln ($207 mln wraz z USA). W miniony piątek obraz zadebiutował m.in. w UK, kończąc premierowy weekend z wynikiem $5,2 mln (16% lepszy niż „Zootopia”). Najlepsze rynki to obecnie Chiny – $33,7 mln i Rosja – $10,2 mln.

Druga z animacji w Top10 – „The Grinch” – wyświetlana jest w 55 krajach, z których obecne przychody wynoszą $64,8 mln ($268 mln wraz z USA). W miniony weekend, produkcja Illumination Studio miała premierę m.in w Niemczech – $3,75 mln i Francji – $3,7 mln. Przed nią premiery w Chinach, Rosji i Meksyku.

W ramach ciekawostki – portal Deadline.com dużo uwagi poświęca premierze filmu „Crazy Rich Asians” w Chinach, która to premiera zakończyła się przychodami na poziomie $1,2 mln. Nie będę tutaj pisał o wnioskach autora, a zamiast tego zapytam Was – czy jest to dla Was zaskoczenie? Przekładając nieco na „nasze”, czy amerykański film o tamtejszej Polonii byłby hitem w naszym kraju?


Źródło: BoxOfficeMojo.com, ComScore.com, Deadline.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.