„The Nun” stało się najbardziej dochodową produkcją wśród filmów z uniwersum „The Conjuring”. Na czele weekendowego box office’u chińska produkcja „Hello, Mrs. Money”. 

Tydzień temu pisałem, że The Nun” zbliża się do najlepszych wyników serii; dzisiaj – po weekendowych wpływach wynoszących $16,2 mln – film jest już najbardziej dochodowym filmem z wynikiem $221 mln ($330 mln wraz z USA) – bijąc tym samym wynik „The Conjuring 2” (odpowiednio $218 i $320 mln). Najlepsze rynki to – tradycyjnie dla horrorów – Meksyk ($21 mln), Brazylia ($17 mln) i UK ($13,7 mln).

Na czele dość spokojnego weekendu (przynajmniej poza Polską :)), znalazła się chińska produkcja „Hello, Mrs. Money z wynikiem $16,8 mln.

Z wynikiem $14 mln z 49 rynków zadebiutował wicelider amerykańskiego BO – animacja studia WB „Smallfoot”. Obraz najlepiej spisał się w Meksyku, gdzie zarobił $3,6 mln (najlepsze otwarcie animacji studia WB).

Na trzecim miejscu podium znalazł się Rowan Atkinson i jego „Johnny English Strikes Again”. Film zarobił w trakcie weekendu $14,2 mln (mocne $2,3 mln pochodzi z premiery w Indonezji), a łączny wynik to $44,2 mln.

Dzięki $11,9 mln zarobionym przez weekend ($5,4 mln pochodzi z debiutu w Niemczech) „Incredibles 2” przekroczyło granicę $600 mln z rynków zagranicznych – $603,3 mln ($1,21 mld wraz z USA).

Wspomniałem o wiceliderze amerykańskiego BO, wspomnę więc też o liderze, czyli „Night School”, który zadebiutował w 19 krajach, zarabiając $5,5 mln ($2 mln w UK i $1,2 mln w Australii).

P.S. Na polski Box Office przyjdzie jeszcze czas, ale myślicie że „Kler” znajdzie się poniższym Top10?

Top10:

Źródło: BoxOfficeMojo.com, ScreendDaily.com, ComScore.com

One Comment on “Box Office Świat – „The Nun” z najlepszym wynikiem w uniwersum „The Conjuring””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.