Jak można było się tego spodziewać, Disney zaniżył szacunkowe wyniki Avengers: Endgame – zarówno te z kin amerykańskich, jak i tych światowych.

Okazuje się bowiem, że najnowszy film MCU wygenerował podczas premierowego weekendu na całym świecie prawie $1,224 mld, a nie jak podawano wczoraj, $1,209 mld. Przychody z amerykańskich kin wyniosły aż $357,1 mln, i właśnie tyle wynosi nowy rekord otwarcia za oceanem. To rezultat lepszy od dotychczasowego rekordu Avengers: Infinity War$257,7 mln – o niemalże równe $100 mln. Natomiast poza Ameryką przychody wzrosły względem wczorajszych szacunków o $7,5 mln i wynoszą $866,5 mln.

Skoro już mowa o światowych przychodach, warto wspomnieć o szacowanym wyniku Endgame z poniedziałku w chińskich kinach. Wynosi on $18,7 mln, co zwiększa ogólne zarobki filmu MCU do $349,9 mln. Już jutro wyprzedzi on Avengers: Infinity War i Furious 7, żeby stać się drugim najbardziej dochodowym hollywoodzkim filmem w historii chińskiego box office’u. Przed nim będzie tylko The Fate of the Furious ($392,8 mln), które powinno zostać wyprzedzone w kolejnych dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.