aby założyć posty i tematy.

BO Świat

PreviousPage 8 of 19Next

Poza Ameryką też rzucili się na przedsprzedaż Pająka (w tym w Polsce).

‘Spider-Man: No Way Home’ Weaves Record-Breaking Presales Overseas; Sets 24-Hour Benchmarks In Several Key Markets

Jeśli na tylu rynkach (w tym w UK) film sprzedaje się lepiej od No Time to Die, które zarobiło do tej pory $604,4 mln, to mimo licznych obostrzeń (w tym u nas, do 50% zajętych miejsc na sali) trudno mi sobie wyobrazić, by Spider-Man zarobił mniej niż $700 milionów. No chyba, że recenzje będą złe, a spadki druzgocące (Bond trzyma się od wielu tygodni bardzo dobrze, jestem zaskoczony ile kasy wycisnął i wciąż ciuła drobne miliony).

Średni wiek widowni Bonda jest jednak przypuszczalnie znacznie wyższy niż w przypadku Spider-Mana i przez to przedsprzedaż biletów na ten drugi film jest wyższa. Z tych doniesień wyczytywałbym w sumie tylko to, że zainteresowanie jest ogromne, ale tak naprawdę nic poza tym, bo nie podali także żadnych konkretów (poza informacjami dotyczącymi Meksyku). 😛

Nie tylko w Polsce West Side Story będzie startował słabo. W Niemczech idzie w tej chwili na niespełna 20 tys. W prognozach na InsideKino dawali średnio 70 tys. 😛

Po pierwsze:

Global Box Office Projected To Reach $33B In 2022: Analysts

^ Nie chce mi się w to wierzyć. Podobne pitolenie czytałem rok temu i kompletnie się nie sprawdziło (szczególnie w USA). Kolejne wyszukiwane warianty wirusa i kolejne fale zakażeń sprawią, że pewnie jeszcze długo nie wrócimy do takich wyników.

Po drugie:

‘Spider-Man: No Way Home’ Global Box Office To Sling Minimum $290M In Opening Weekend

^ Bardzo zachowawcze prognozy dla Spider-Mana (który już dziś przyfrunął do kilkunastu krajów). Sony liczy na +$130 mln (LOL), konkurencja widzi $175-200 mln. Poza USA prognozują $160-180 mln. Worldwide widełkują $290-380 mln, co byłoby największym otwarciem od dwóch lat. Innego zdania jest Charlie Jatinder na swoim twitterze:

Najgorsze dla Sony na pewno jest to, że premiera w Chinach stoi pod dużym znakiem zapytania. Wszędzie indziej zapowiada się im wielki hit. Przy tych recenzjach czuję w kościach że będzie co śledzić w ten weekend. 🙂

Do tego $10,5 mln z UK, $4,5 mln z Francji, $1,85 mln z Niemiec, $1,5 mln z Tajwanu oraz $700 tyś. z Argentyny. To jakieś $32-33 mln z 9 rynków, a film trafił wczoraj do kin w co najmniej trzynastu. Jak wpłynie reszta danych, powinno być +$40 mln z dnia otwarcia.

$9 mln z Meksyku - najlepszy dzień otwarcia w historii.

‘Spider-Man: No Way Home’ Snares Biggest Mexico Opening Day Ever With $9M, Has Best UK Wednesday Debut Of All Time At $10M – International Box Office

@juby, miałeś rację: $43,6 mln na 15 rynkach w środę!

Juby has reacted to this post.
Juby

Wow. W UK dzień otwarcia wyższy od każdego z Bondów z Craigiem! W sumie $43,6 mln w 1 dzień. Z czwartkiem będzie stówa, a już w piątek może przekroczyć prognozowane przez Deadline $160-180 mln. Imho wszystko wskazuje na przebicie otwarcia Spider-Mana 3 (i OS, i worldwide).

Are You ready for more?!

Marek Pilarski and Szaman have reacted to this post.
Marek PilarskiSzaman

W Niemczech idzie na 750 tys. w weekend otwarcia (czwartek-niedziela) i 900 tys. wraz z środą. Homecoming miało 299 tys. na otwarcie, FFH 434 tys.

Juby and Szaman have reacted to this post.
JubySzaman

W czwartek kolejne $3,3 mln z Korei i $5,5 mln w Indiach <- drugi największy dzień otwarcia w historii (większy miało jedynie Endgame) - to więcej od dni otwarcia trzech poprzednich Spider-Manów razem wziętych.

W Cinema City Manufaktura wczoraj dodali sporo seansów, bo wszystkie były na 30-50% i dokupować mogą tylko osoby potwierdzającej zaszczepienie, itp. W sumie na jutro jest 25 seansów w ciągu dnia. Ja idę na 11:00.

Marek Pilarski and Szaman have reacted to this post.
Marek PilarskiSzaman

Około $57 milionów w czwartek i blisko $110 milionów pod dwóch dniach według wstępnych szacunków.

I pomyśleć, że co najmniej siedem rynków ma wyznaczoną premierę dopiero na kolejne tygodnie (a w Chinach stoi pod wielkim znakiem zapytania). Gdyby to było globalne otwarcie na wszystkich rynkach na raz, No Way Home zdecydowanie szłoby na trzeci, może nawet drugi wynik wszech czasów.

Marek Pilarski, Szaman and Mierzwiak have reacted to this post.
Marek PilarskiSzamanMierzwiak

‘Spider-Man: No Way Home’ Snares Biggest Mexico Opening Day Ever With $9M, Has Best UK Wednesday Debut Of All Time At $10M – International Box Office

$114 mln po dwóch dniach, w tym kilka nowych rekordów z dnia otwarcia. 🙂

$62 mln w piątek i aż $177 milionów po trzech dniach poza Ameryką! Szykuje się Top5 najlepszych otwarć overseas i to bez premiery w Chinach, Japonii i jeszcze kilku mniejszych rynkach!

Jednak jest jeszcze lepiej!

‘Spider-Man: No Way Home’ Snares Biggest Mexico Opening Day Ever With $9M, Has Best UK Wednesday Debut Of All Time At $10M – International Box Office

Zapowiada się czwarte najwyższe otwarcie poza USA w historii, a globalnie trzecie!

Marek Pilarski has reacted to this post.
Marek Pilarski

Juby has reacted to this post.
Juby

‘Spider-Man: No Way Home’ Is Amazing With $587M+ Global Bow, Snares 3rd Biggest All-Time WW Debut & Sony’s Best Ever – International Box Office

Nancy kolejny raz powtarza błędną informację, że NWH zalicza drugie otwarcie powyżej pół miliarda $ bez premiery w Chinach (tak naprawdę trzecie, po TFA i Infinity War), ale sam wynik zgodnie z tym co pisałem wczoraj - trzeci worldwide i czwarty overseas. A finalnie może okazać się jeszcze więcej!

Nawet jeśli nie dojdzie do premiery w Chinach (na co z tego co czytałem marne szanse) Pająk powinien się pohuśtać powyżej miliarda, a z USA $1,7 -1,8 mld. Z chińską mamoną mógłby walczyć o dwie duże bańki.

A co im się nie podoba w fabule, czy chodzi o noworoczne premiowanie rodzimych tytułów?

Trudno powiedzieć. Ostatnią plotką był Shang-Chi, który przez 0,5 sekundy miga w logo Marvel Studios (a jak wiadomo Shang jest zbanowany w Chinach). Marvel tak, jak przy Eternals, nie chce pod nich przemontować filmy (czyli sporo się zmieniło od czasu IM3).

PreviousPage 8 of 19Next