aby założyć posty i tematy.

Festiwale i nagrody filmowe

PreviousPage 57 of 74Next

Ale i tak zobaczysz, że Wszystko wygra też za scenariusz, Duchy wyjdą co najwyżej z nagrodą dla Condon, a Spielberg zaliczy swój kolejny Kolor purpury.

W przypadku scenariusza akurat wierzę w McDonagha. Spielberg od dawna jest poza grą. Danielsom wystarczy BP i BD. Dla mnie podstawową kwestią jest Blanchett. Niemożliwe do przeprocesowania jest dla mnie by ktoś uznał że Yeoh zasługuje bardziej. Blanchett daje w Tár swój odpowiednik There Will Be Blood, to jest jej najmocniejsza rola może kiedykolwiek, na pewno od Carol.

No to jedziemy 🙂

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-features/oscars-brutally-honest-ballot-top-gun-riseborough-1235342054/

Jednak nie zaśpiewa

Lady Gaga Won’t Perform At Oscars; Nominated Song From ‘Top Gun: Maverick’ Will Be Acknowledged In Clips

Szkoda

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Zastanawiam się o ile Blonde byłaby odbierana inaczej gdyby wyciąć z niej ten żal po usunięciu dziecka, który jestem przekonany, że u wielu recenznentów jest odbierany jako manifest antyaborcyjny, przez co karany jest cały film.

Mogę zgodzić się, że scena rozmowy z "maluszkiem w brzuszku" jest najsłabsza w całym dziele, ale i tak należy się tutaj szacunek za odejście od oscarowego baitu. I dla mnie to zawsze ciekawsze, wieloznaczne zmierzenie się z tematem, niż np Obvious Child z Jenny Slate, gdzie bohaterka płacze nie z powodu wątpliwości, a z powodu lichego stanu konta który nie pozwoli jej na aborcję, zrównaną tam z wizytą u dentysty.

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Ps. Ta nagroda będzie miała straszne konsekwencje. Będą wychodzić już same Bohemian Rhapsody (czy Elvis też jest taki?), na czele z lukrowaną biografią Michaela Jacksona.

Nieważne jakie intencje miał reżyser, nieważne co ma do powiedzenia aktorka która zagrała główną rolę; twitter wie lepiej, a oskarżanie filmu o antyaborcyjny przekaz już całkiem świadczy o paranoicznej obsesji na tym punkcie. No ale co poradzić? Dzisiaj wszystko musi być upolitycznione, a jeśli nie jest, to internet już bardzo się postara, by takie było.

Szaman has reacted to this post.
Szaman
Cytat z Szaman data marzec 11, 2023, 08:45

Ps. Ta nagroda będzie miała straszne konsekwencje. Będą wychodzić już same Bohemian Rhapsody (czy Elvis też jest taki?), na czele z lukrowaną biografią Michaela Jacksona.

Nie będą. Chociażby ostatnia biografia Whitney pokazała, że to droga donikąd.

Jackson zdecyduje. Rodzina już wysłała bratanka czy tam siostrzeńca aby był uchem prezesa 🙂

Cytat z Szaman data marzec 11, 2023, 08:45

Ps. Ta nagroda będzie miała straszne konsekwencje. Będą wychodzić już same Bohemian Rhapsody (czy Elvis też jest taki?), na czele z lukrowaną biografią Michaela Jacksona.

Przesadzasz. Cieszę się z "docenienia "Blonde" bo to film słaby na wielu poziomach, ale oryginalne biografie będą powstawać tylko rzadko jak do tej pory. Taki Jobs czy Rocketman były docenione, Elvis to oddzielna kategoria, jako że filmy Luhrmanna należą do innego gatunku 🙂

Cytat z Szaman data marzec 11, 2023, 08:45

Ps. Ta nagroda będzie miała straszne konsekwencje. Będą wychodzić już same Bohemian Rhapsody (czy Elvis też jest taki?), na czele z lukrowaną biografią Michaela Jacksona.

Ta nagroda, podobnie jak każda Złota Malina w historii, nie będzie miała żadnych konsekwencji.

I tak i nie. Obecnie mamy internet i ludzie przetlumaczyli sobie nawzajem, że to nie złoto, a tombak. W latach 80-tych i 90-tych ośmieszały publiczny wizerunek.

No a teraz każdy ma je w dupie. Łącznie z nagradzanymi. I Netflixem, bo Blonde pewnie się dobrze oglądała a na pewno dużo szumu wywołała, myślę że im obojętne czy był pozytywny czy negatywny.

Ciężkie działa, a już przecież po głosowaniu 🙂 Jeśli ubezpiecza przyszłe marudzenie, nastąpiłoby ono już po fali zwycięstw

Michelle Yeoh Says Oscar Victory Would Be For “Whole Community Of Asians, Who Need Stories Told”

No to moje typy na Oscary:

Film: Wszystko wszędzie naraz

Reżyseria: Dan Kwan, Daniel Scheinert- Wszystko wszędzie naraz

Aktor pierwszoplanowy: Brendan Fraser- Wieloryb

Aktorka pierwszoplanowa: Cate Blanchett- TAR

Aktor drugoplanowy: Key Huy Quan- Wszystko wszędzie naraz

Aktorka drugoplanowa: Kerry Condon- Duchy Inisherin

Scenariusz oryginalny: Wszystko wszędzie naraz

Scenariusz adaptowany: Na zachodzie bez zmian

Montaż: Top Gun: Maverick

Charakteryzacja: Wieloryb

Muzyka: Fabelmanowie

Piosenka: RRR

Scenografia: Elvis

Efekty specjalne: Avatar: Istota wody

Kostiumy: Elvis

Zdjęcia: Na zachodzie bez zmian

Animacja: Pinokio

Dźwięk: Top Gun: Maverick

Film międzynarodowy: Na zachodzie bez zmian

Jeszcze przed zakończeniem głosowania wrzuciła na chwilę na Instagrama, przypuszczam, że nie osobiście, ale jednak... To fragment artykułu Vanity Fair bodajże..

To w końcu można porównywać się do innych kandydatów? Gdzie cały medialny cyrk o dyskwalifikacji? Widać też ile znaczą przytulanki na ściankach, ale nie jestem zaskoczony. Tak walczyć o przyszłe 2 miliony za film Marvela... 🙂

Przecież było o tym na Twitterze bardzo głośno, ale to też fragment znacznie dłuższej wypowiedzi VF, dotyczącej czego innego.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

No tak, ale jednak łamie regulamin, dlatego szybko usunęli. Przypuszczam, że w ogóle nie zrócili uwagi na to przy wrzucaniu całego artykułu.

PreviousPage 57 of 74Next