aby założyć posty i tematy.

MCU - Marvel Cinematic Universe

PreviousPage 7 of 48Next

Na Ekranie przedstawił wady MCU, większość jak najbardziej trafnych. Zebrane do kupy nie zwiastują najlepiej.

https://naekranie.pl/artykuly/marvel-bledy-problemy-mcu-fazy-4-5-wpadki-grzechy

To kiedy zakończy się kult Kevina Feige? Obecna faza jest tylko i wyłącznie jego dzieckiem, na wszystkie inne wpływ miał jeszcze ktoś inny. Może czas krzyknąć, że król jest nagi?

Zakończył się z chwilą pokazania spłaszczonej głowy Stolla.

Może czas krzyknąć, że ten potwór za bardzo już się rozrósł i przełożenie na kino ciągniętych w nieskończoność komiksów mających dziesiątki odnóg gdzie każdy walczył już z każdym, umierał po 5 razy itd. itp. to nie jest coś, co się sprawdza w kinie? Infinity Sadze można wiele zarzucić, ale była w jakiś sposób zdyscyplinowana, trzymana w dających się jeszcze ogarnąć ramach, nawet gdy wraz ze Strażnikami... świat rozrósł się na całą galaktykę. A teraz?

Co rusz napotykam w sieci na argument pt. "Poczekajmy aż cała Multiverse Saga będzie dostępna, poczekajmy na Kanga, poczekajmy na kolejnych Avengersów." Wszystko fajnie, tylko co to zmieni w kontekście problemów już dostępnych produkcji? Przecież Eternals nie stanie się nagle dobrym filmem, a Quntumania nie dostanie magicznie porządnego scenariusza.

Swoją drogą... mieliśmy "madness" w tytule drugiego Strange'a a teraz "manię" w sequelu Ant-Mana i rezultat jest dokładnie taki sam - zero związku z samym filmem, to tylko marketingowe frazesy mające nam podprogowo przekazać, że zobaczymy coś szalonego, fajnego, że MCU jedzie po torze nieskrępowanej wyobraźni! Nic bardziej mylnego. Mało tego, o ile swego czasu broniłem MCU przed zarzutami o to, że wszystkie te filmy są takie same, bo przecież, przykładowo, zestaw Zimowy Żołnierz / Strażnicy Galaktyki / Spider-Man: Daleko od domu to fajny, różnorodny zestaw, tak ostatnie dokonania Marvela naprawdę zlewają mi się w taką bardzo nieprzyjemną, nieodróżnialną od siebie breję, nawet jeśli tonalnie toporne, nudziarskie Eternals nie mogłoby stać dalej od wygłupów Taiki w Love and Thunder.


Mam jeszcze taką, dość smutną, refleksję na temat efektów specjalnych w tych filmach - większość ludzi ma to jednak gdzieś. Mało tego, widziałem ostatnio sporo komentarzy według których to... nie ma znaczenia. Zamknij się i ciesz się filmem - to było ich główne przesłanie. Liczy się zabawa.

Naprawdę?

Abstrahując od kwestii warunków pracy w firmach od efektów i tego, że Marvel w ostatniej chwili wywala miesiące pracy do kosza bo nikt tam nie ma sprecyzowanej wizji jak film ma wyglądać, to jednak efekty specjalne są dziedziną, w której dokonał się swego czasu nieprawdopodobny przełom i długo myśleliśmy, że CGI osiągnęło już swoje maksimum, z którego to błędu co jakiś czas wyprowadzały nas kolejne filmy, przede wszystkim oba Avatary Camerona. I jasne, że koszty, jasne, że nie każdy film musi technicznie stać na poziomie The Way of Water, ale z drugiej strony - dlaczego nie? Dlaczego w pierwszym czy drugim Iron Manie zbroja Starka była w 100% fotorealistyczna (tak, wiem że w niektórych zbliżeniach miał fizyczną atrapę na klacie i ramionach, ale ja o całej reszcie filmu) ale już 8 lat później, w Infinity War, wygląda ona totalnie niewiarygodnie? Dlaczego efekty w The Amazing Spider-Man 2 po dekadzie wyglądają doskonale, a No Way Home już w dniu premiery w wielu scenach wyglądało, delikatnie mówiąc dyskusyjnie, i nie chcę wiedzieć jak to się będzie prezentować za 10 lat?

Szaman and robgordon have reacted to this post.
Szamanrobgordon

Obawiam się, że MCU dociągnie w takiej formie jak dziś do końca 6 fazy. Czyli jeszcze 3 lata, może z ewentualnymi przesunięciami 4. Żadnych większych zmian, może jedynie trochę pudru.

Pozostając jeszcze przy VFX - wszystkie problemy Stagecrafta i Marvela na jednym kadrze:

  • Studyjny wygląd i oświetlenie,
  • płaskie podłoże, tak jakby nie było wystarczająco oczywiste, że aktorzy stoją w hali produkcyjnej,
  • czy nie mogłoby być bardziej widoczne, że scena otoczona jest ekranem? A nawet jeśli to ujęcie powstało na blue screenie a nie z gotowym CGI wyświetlanym na ekranie, to i tak nie da się powiedzieć jak daleko są te obiekty w tle. 2 metry dalej? 200 metrów? 2 kilometry?

K O S Z M A R.

Szaman has reacted to this post.
Szaman

#Madame Web

Według Jeffa Sneidera, Sydney Sweeney gra Spider-Woman

https://naekranie.pl/aktualnosci/madame-web-sydney-sweeney-jako-spider-woman-euforia-1677831055

Tymczasem popularna obecnie wśród scooperów plotka mówi, że Kang Dynasty oparte będzie na

Spoiler
konflikcie Kanga i Doctora Strange'a. Kang będzie chciał dopaść Stephana, którego uzna za największa zagrożenie dla multiversum z powodów wymienianych w MoM, Strange może być nawet pokazany jako villain

 

To jest powodem dla którego Marvel podobno planuje błyskawicznie rozpocząć prace nad trzecim Doctorem.

Ale czy z Samem na pokładzie?

Żadnych informacji w tej kwestii, ale to będzie film robiony na szybko i pewnie dość mocno pod to żeby właśnie podłożyć podwaliny pod kolejny event więc nie sądzę, nawet jeśli Raimi chyba całkiem dobrze się bawił tworząc film nad którym, co by nie było, dużej kontroli nie miał.

 

Szczerze mówiąc myślę, że Feige może chcieć Sama za sterami Secret Wars.

Ale nie gra mi coś jednak w tej plotce. Luty-marzec 2025 to termin dla jakiegoś Ant-Mana, a nie znacznie bardziej kasowego Doktora. Poza tym zbyt bliski Kanga planowanego na maj 2025. Z kolei listopad-grudzień 2024 to termin absolutnie nierealny jak na to, że znajdujemy się już jakimś cudem w marcu 2023. Trzeba było się z tym obudzić najpóźniej na jesieni zeszłego roku.

Kłóci się to też z plotkami według których Iger popukał się w głowę i przedłużył okresy post produkcji dla filmów i seriali.

Na razie to te informacje dotyczyły tylko seriali, Feige o tym mówił. Myślę, że Kanga i tak czeka przesunięcie na koniec 2025 i wtedy nadal pozostaje jeden wolny slot. Kompletnie nie wierzę w to, że przypadnie on Armor Wars 😛

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Czyli przesunięcie Marvels dotyczy tylko ich wątpliwego poziomu? W sumie zgadzałoby się po plotkach z pokazów testowych.

A no w sumie zapomniałem o tym przesunięciu. Myślę, że to też może być zagranie pod publiczkę. W tym przypadku nic ich to nie kosztuje, niczego nie utrudnia a będzie, że "zareagowali na presję i złe recenzje". Przyszły rok to i tak Blade, Deadpool, Thunderbolts i New Order więc produkcje pełne CGI więc i tak będzie crunch i tak będzie to wyglądać źle i fakt, że sobie ktoś tam dłużej podubie nad Marvels nic nie zmieni. Zwłaszcza, że przecież trzeba ogarniać takie pomysły jak Agatha 🙂

Szaman has reacted to this post.
Szaman

Ach ten 2003 w którym to kręcili 🙂

Mierzwiak has reacted to this post.
Mierzwiak

Scenarzysta Ant-Mana 3 za Na Ekranie:

"Cóż, jeśli powiem tak, to mogę ci obiecać, że będzie jeszcze głupszy. Odmawiam słuchania fanów w tej sprawie. Nie zamierzam stworzyć poważnego MODOK-a. Tak długo, jak będę żywy, ci czterej fani, którzy chcą poważnej adaptacji MODOK-a, jej nie dostaną. Będzie wielką głupią głową. To wszystko."

oraz:

"Powiem tylko, że ludzie, którzy są podzieleni w tej sprawie, są w błędzie. Będę walczyć o MODOK-a. [...] Jestem wielkim fanem komiksów, ty pewnie też. Jesteśmy w Internecie. Ludzie mają swoje opinie. Ale skurwysyny są w błędzie. Przepraszam, chcesz poważnej wersji MODOK-a? Włącz sobie "Avengersów" na PS5, powodzenia."

https://naekranie.pl/aktualnosci/ant-man-3-modok-scenarzysta-odpowiada-na-krytyke-mcu-1677929512

To nie jest zwykłe PR-owe pieprzenie, to są wypowiedzi które świadczą, że ten człowiek znalazł się na w złym miejscu i czasie, jest kolejną porażką pana w czapeczce. Ale dopóki finansowo będzie się zgadzać, a przecież Ant-Man 3 ze swoimi 100 mln$ na otwarcie nadal się zgadza, to dalej będą bujać w obłokach. Przecież zmęczone tym rodzajem humoru i schematami są tylko jakieś tam piwniczaki. Koledzy na bankiecie gratulowali 🙂

A tak przy okazji, dotarło już do mnie, że w Ant-Manie 3, Kang

Spoiler

ginie. Może nie powinienem wypowiadać się bez obejrzenia filmu, ale przecież to nie ma sensu. Czyli ten najpotężniejszy, niesamowicie groźny przeciwnik zginął już na małym i dużym ekranie dwa razy, zgładzony przy udziale pośrednich bohaterów, a jego przerażającą możliwością jest ciągła duplikacja. Bardzo ciekawe. Takie zabijanie Kangów do usranej śmierci. Na to właśnie czekam w kinie.

Cytat z Szaman data marzec 4, 2023, 18:02

To nie jest zwykłe PR-owe pieprzenie

Według mnie jest, bo odwraca uwagę od realnych problemów filmu i skupia ją na drugorzędnej, nieistotnej postaci.

Ale dopóki finansowo będzie się zgadzać, a przecież Ant-Man 3 ze swoimi 100 mln$ na otwarcie nadal się zgadza, to dalej będą bujać w obłokach.

No nie wiem, czy ten film nie jest na drodze do zarobienia na świecie mniej niż jedynka, a w najlepszym przypadku więcej od niej ale mniej od dwójki?

W sumie masz rację, kosztował przecież aż 200 mln$. A jedyne co dobrze wyglądało na nagłówkach to pierwszy weekend (i tak zrównoważony negatywnymi recenzjami).

Film nie radzi sobie za bardzo w kinach, ma kiepskie recenzje więc na zachętę wypuszczacie COŚ TAKIEGO!?

PreviousPage 7 of 48Next