Spodziewaliśmy się, że otwarcie Jokera w polskich kinach będzie bardzo dobre i może wprowadzić go do pierwszej dziesiątki najlepszych pierwszych weekendów wśród filmów o bohaterów komiksowych – ostatniego na tej liście – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – obejrzało 166 965 widzów. Okazuje się jednak, że zainteresowanie filmem jest ogromne i na seanse wieczorne w wielu kinach sale wypełnione są do ostatniego miejsca. Nasza prognoza to ok. 280 tys., czyli trochę więcej niż otwarcie Avengers: Wojna bez granic (271 tys.). Oznacza to, że Joker mógłby się znaleźć na 2. miejscu wspomnianego zestawienia ustępując tylko Avengers: Koniec gry. 

Na drugim miejsce spadną (Nie)znajomi mimo tego, że prognozujemy lepszy wynik od tego, który polska produkcja osiągnęła w poprzedni weekend. Z jednej strony przyczyniły się do tego dobre opinie o filmie, a z drugiej gorsza pogoda.

Na ostatnim stopniu podium powinna się znaleźć druga z nowości, Był sobie pies 2. Tutaj przewidujemy wynik zbliżony do tego, jaki miała część pierwsza (88 tys.). Film ten miał w poprzedni weekend seanse przedpremierowe  oraz projekcje dla szkół i łączna widownia będzie raczej powyżej 100 tys.

Jeśli chodzi o Legiony i Piłsudskiego to wydaje się, że oba nie zaliczą dużych spadków, głównie ze względu na podobną lub nawet większą niż w poprzedni weekend ilość seansów dla szkół. Łączna liczba widzów dla obu tych produkcji dobije dopiero do ćwierć miliona.

Trzecia z nowości, polski kryminał Czarny Mercedes powinno obejrzeć nieco powyżej 20 tys. widzów. Poprzedni film Janusza Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy obejrzało w pierwszy weekend 31 tys. widzów. Miał on jednak o ok. 50 kopii więcej.

W dziesiątce najpopularniejszych filmów powinien utrzymać się koreański film Parasite, a wypadnie z niej wyprzedzający go tydzień temu Rambo: Ostatnia krew.

Ogółem przed ekranami kinowymi powinno zasiąść ok. 750-800 tys. widzów, czyli o 50% więcej niż w ubiegłym tygodniu.

One Comment on “„Joker” z rewelacyjnym otwarciem w polskich kinach. Prognoza weekendowa.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.