W roku 2018 już dwanaście filmów zebrało więcej niż milion widzów, co równoznaczne jest z rekordem w tej materii, bowiem w rekordowym 2017 było ich jedenaście, a rok jeszcze się nie skończył i potencjalnych filmów z milionem przybędzie.

Nowością na liście i jednocześnie dwunastym filmem z milionem widzów jest „Hotel Transylwania 3„, obecnie na pozycji dziewiątej. Animacja została niekwestionowanym hitem października, nie liczę „Kleru”, który jest premierą wrześniową. Zapracowała na niezwykle solidny wynik 1 mln 126,8 tys. widzów. Jednak to nie koniec podbojów tej animacji. W zeszły weekend zobaczyło ją jeszcze 133 tys. widzów i ma ona realne szanse na zdobycie miana najchętniej oglądanej animacji w bieżącym roku. Kto wie czy nie zawalczy z „Dywizjonem 303” o trzecie miejsce w roku, o ile szybciej nie pogodzi ich „Planeta Singli 2„.

Niezwykle konsekwentnie zbiera widzów film Marka Koterskiego „7 Uczuć„, który po dobrym starcie na poziomie 130 tys. widzów, przechodzi samego siebie i zwielokrotnił to otwarcie już ponad pięciokrotnie. W czwarty weekend widziało go jeszcze 83,5 tys. widzów, co jest równoznaczne ze spadkiem od premiery o niespełna 36%. Nikt by nawet nie nazwał tego dużym spadkiem, gdyby nastąpił w drugi weekend. Ostatni film Koterskiego „Baby Są Jakieś Inne” może się pochwalić najlepszym otwarciem dla tego reżysera (ponad dwukrotnie lepszym niż nowa produkcja) i jeszcze chwilowo najlepszą widownią ogólną – 821 tys., bo niewątpliwie „7 Uczuć” go wyprzedzi. Chwilowo miejsce 18 na liście.

Kolejna nowość na liście znajduje się dużo dalej, bo aż na 56 pozycji. Jednak na obronę „Bohemian Rhapsody” należy zaznaczyć, że zaprowadził ją tam wyłącznie wynik premierowy. Te 197,5 tys. widzów za miesiąc zamieni się w ponad pół miliona, a prawdopodobnie dużo więcej. Siła zespołu Queen i jego frontmana, nieżyjącego już 27 lat Freddiego Mercury jest niezwykła, ale cóż się dziwić skoro ich piosenki nawet po 30 latach od premiery są wciąż chętnie słuchane i grane przez stacje radiowe.

Dużo mniejszą widownię zebrała inna biografia, o dużo bardziej odległej postaci dla współczesnego Polaka, Neilu Armstrongu. „Pierwszy Człowiek” nie porwał widowni i w 17 dni obejrzało go tylko 144,9 tys. widzów, choć i tak to najchętniej oglądana premiera drugiej połowy października. To pokazuje jaką dominację miały filmy z pierwszej połowy tego miesiąca. Wspomniane już wyżej „Hotel Transylwania 3„, „7 Uczuć„, a także „Venom„, „Serce Nie Sługa„, nie zapominając o wrześniowej „Małej Stopie„, a zwłaszcza o hicie roku, czyli „Klerze„. Film z Ryanem Gosligiem jest obecnie na miejscu 70 i wiele już się nie podciągnie do góry.

Kolejna nowość to także premiera, więc jej 84 pozycji nie można ocenić negatywnie. „Dziadek Do Orzechów i Cztery Królestwa” zebrał na otwarciu ponad 108 tys. widzów, co może się przełożyć na nawet pół miliona w ostatecznym rozrachunku, ale to czy będzie go na taki rezultat stać, ocenimy dopiero w trakcie trwania listopada. Miesiąc ten jest przepełniony filmami mogącymi namieszać na liście przebojów. Film Disneya będzie klapą finansową, ale w Polsce może zapracować na bardzo dobry wynik.

Ostatnia nowość na liście to horror „Halloween„, który okupuje przedostatnią pozycję na liście, 86. Żadna część czy też wersja tego slashera nie przekroczyła w Polsce nigdy bariery 100 tys. widzów, więc te 102 tys. zebrane w 10 dni to już mały sukces. Jednak z ostatnim weekendem święto Halloween odeszło w zapomnienie, a wraz z nim możliwe, że i widownia. Zwłaszcza, że tytuł ten stracił dużo kin po drugim tygodniu wyświetlania. 150 tys. może się okazać niemożliwe do przeskoczenia.

Kler” od czasu ostatniej aktualizacji niemal podwoił swój wynik i udało mu się pozostać na pierwszym miejscu (joke). „Zimna Wojna„, która co weekend konsekwentnie zbiera po kilka tysięcy widzów przeskoczyła na liście takie filmy jak „Deadpool 2” i „Jurassic World: Upadłe Królestwo„. Swoje wyniki śrubują nadal „Serce Nie Sługa” i „Venom„. Ten pierwszy podskoczył o 51 pozycji, a drugi pokonał 41 tytułów. „Mała Stopa” z kolei wykonała skok o 6 miejsc.

Za miesiąc kolejna aktualizacja polskiego box office. Prawdopodobnie ze sporymi zmianami.

 

One Comment on “Już 12 filmów z milionem. Polski box office. Aktualizacja.”

  1. Byłem dziś 12.11 na Dziadku do orzechów. Sala pełna w 3/4. Rodzice ciągają swoje dzieci na cokolwiek dziecięcego i stąd nawet te kaszankowe animacje z Rosji czy Ukrainy zbierają po 200-300 widzów. Nikt się nie zastanawia jak szkodliwe dla rozwoju dziecka moga być takie denne produkcje jak Uprowadzona Księżniczka, czy Kuba Guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.