Trzeci weekend z rzędu Spider-Man: Poprzez multiwersum jest najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. Tym razem zobaczylo go jeszcze niemalże 50 tys. widzów, a w sumie już ponad 600 tys. Nowości nie były w stanie wyprzedzić najpopularniejszych filmów ostatnich tygodni i wylądowały w drugiej połowie TOP10 weekendu. Ogólna frekwencja w polskich kinach podczas minionwego weeknedu mogła wynieść ok. 325 tys., co oznacza spadek o ok. 15% względem poprzedniego tygodnia.

Najlepszy wynik pośród nowych filmów odnotował norweski horror Odejdź!, który zgromadził 20 310 widzów. Spora część, podobnie jak w przypadku innego premierowo pokazywanego filmu grozy – Odludzie – pochodzi z maratonów. Amerykański horror przyciągnął 12 698 widzów. Nieco lepiej spisały się dwie nowe komedie. Wszystko o moim starym zgromadziło 16 484 widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi 19 483 widzów, z kolei Bez urazy z Jennifer Lawrence mógł przycignąć ok. 20 tys. widzów. Dokładny wynik tego filmu nie jest znany, jako że to tytuł dystrybuowany przez UIP.

Nowościami były także Chłopiec z niebios, ktory wystartował na dziesiątej pozycji w oficjalnym TOP10. Od piątku do niedzieli film ten zobaczyło 2 669 widzów na 56 kopiach, a wraz z pokazami przedpremierowymi 6 720 widzów. Podobny wynik odnotował ukraiński Pamfir, którego podczas weekendu zobaczyło 2 665 widzów, a wraz z pokazami przedpremierowymi 6 831 widzów.

W pierszej piątce doszło do kilku zmian miejsc. Z pozycji drugiej na piątą (lub czwartą) spadł Flash, który zaliczył największy spadek w pierwszej dziesiątce (-54%). Podczas drugiego weekendu film ten zobaczyło 26 716 widzów, co daje mu w sumie słabe 131 765 widzów po pierwszych dziesięciu dniach. Nieco lepiej mogło spisać się podczas trzeciego weekendu Transformers: Przebudzenie bestii. Szacujemy, że tytył ten zobaczyło ok. 27 tys. widzów, co w sumie powinno już oznaczać dla niego ponad 200 tys..

Tymczasem do pułapu 500 tys. zbliża się Mała syrenka, która po kolejnym niewielkim spadku zgromadziła jeszcze 29 548 widzów podczas piątego weekendu, a w sumie może pochwalić się widownią rzędu 473 135 osób. To oznacza, że ma nadal przewagę nad Aladynem, który w tym samym czasie przyciągnął 465 413 osób.

W naszej alternatywnej pierwszej dziesiątce znajdują się jeszcze dwa niewspomniane wcześniej filmu UIP: Super Mario Bros. Film oraz Asteroid City. Ten pierwszy mógł zgromadzić ok. 35 tys. widzów, co w sumie powinno mu dawać już ponad 1,2 mln sprzedanych biletów, z kolei film Wesa Andersona mogło zobaczyć tym razem 12 tys., a od premiery ponad 50 tys.. W miniony weekend odbyły się także pierwsze przedpremierowe pokazy nowej animacji DreamWorks, Miss Kraken. Ruby Gillman, które również przyciągnęły ponad 10 tys. widzów.

Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP, Box Office Raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.